chrome firefox opera safari iexplorer

Мануйлівський літературно-меморіальний музей О.М.Горького

  • 39100, Полтавська область, Козельщинський район, с. Мануйлівка
Варто побачити: особисті речі О.М.Горького; художні полотна: портрет М.Горького (художник І.І.Бродський), «О.М.Горький читає «Кобзар» Т.Г.Шевченка селянам с. Мануйлівки» (художник Г.Меліхов); скульптура та бюст О.М.Горького (скульптори І.Гончар та М.О.Красовський); ваза, розписана краєвидами с. Мануйлівки та з портретом О.М.Горького (художник І.С.Ткаченко).
Про музей:

Мануйлівський літературно-меморіальний музей О.М.Горького є єдиним горьківським музеєм в Україні. 

У Мануйлівці Олексій Максимович Горький побував двічі: у 1897 і 1900 роках. Відкрито музей у 1938 року з ініціативи письменників Олеся Юренка та Олеся Гончара.

У роки Великої Вітчизняної війни приміщення музею і вся експозиція були знищені фашистами. Після визволення Полтавщини почалася робота з відновлення музею у двох невеликих кімнатах при сільській бібліотеці. 18 червня 1961 року, у день 25-річчя від дня смер¬ті письменника, оновлений літературно-меморіальний музей О.М.Горького був відкритий.

Експозиція музею розміщена у п'яти залах і розповідає про життєвий і творчий шлях О.М.Горького, вплив його твор¬чості на розвиток світової літератури, увічнення пам'яті письменника. Матеріали другого залу повністю присвячені йо¬го перебуванню у Мануйлівці.

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...