chrome firefox opera safari iexplorer

Меморіальний музей П.М. Ангеліної

  • вул. Октябрська, 37,
    м. Харцизьк,
    Донецька область.
    86700
Про музей:

В 1965 році з ініціативи учнів 10 класу Старобешевскої середньої школи була створена кімната-музей Паші Ангеліної, що в 1966 році одержала статус музею. Меморіальний музей П.М. Ангеліної – єдиний не лише в країні, але й в усьому світі музей, який присвячений жінці-працівниці.

За 47 років свого життя Ангеліна стала легендою. У 1933 році вона організувала першу в країні жіночу тракторну бригаду і стала ініціатором стахановського руху в сільському господарстві. Депутат Верховної Ради СРСР. Герой Соціалістичної Праці (1947, 1959). Лауреат Державної премії СРСР (1964). Мати чотирьох дітей.

В експозиції музею виставлені фотографії американських тракторів «Фордзон», перша техніка вітчизняного виробництва.
Самий доступний і цікавий зал – меморіальний зал, у якому людина почуває себе в гостях у Паші. Показана її депутатська діяльність – в 24 роки в 1937 р. Паша була обрана депутатом Верховної Ради СРСР і була їм до останнього дня свого життя (21 січня 1958 р.). 

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...