chrome firefox opera safari iexplorer

Музей – діорама «Битва за Дніпро в районі Переяслава і створення Букринського плацдарму восени 1943 р.»

  • м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сковороди, 48
Про музей:

У приміщенні Вознесенського собору (1695—1700 рр.) розміщено музей-діораму «Битва за Дніпро в районі Переяслава і створення Букринського плацдарму восени 1943 року». Музей було відкрито напередодні 30-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 5 травня 1975 р.

Центром експозиції є діорама — шедевр радянського батального живопису. Художньо-документальне полотно діорами розміром28 мх7 мвідтворює героїчно-трагічні фрагменти Букринської епопеї з фотографічною точністю.

Автори діорами — військові художники московської Студії ім. М.Б. Грекова народний художник СРСР П.Т. Мальцев і народний художник Росії М.С. Присєкін працювали над створенням полотна чотири з половиною роки.

З Букринського плацдарму планувалося визволити столицю України — Київ. Жорстокі кровопролитні бої у вересні-жовтні 1943 року не увінчалися успіхом. Загинуло понад 250 тис. радянських воїнів. Довелося перегрупувати війська І Українського фронту, якими командував генерал армії М.Ф. Ватутін, на Лютізький плацдарм, з якого 6 листопада 1943 року і було визволено Київ.

У музеї експонуються портрети Героїв Радянського Союзу — учасників форсування Дніпра, живописні та скульптурні роботи, фронтові реліквії: особисті речі воїнів, листи, нагороди, зброя, унікальна преса часів Великої Вітчизняної війни.

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...