chrome firefox opera safari iexplorer

Музей фольклору Г.Т. Танцюри

  • 23700, Вінницька обл.,Вінницький р-н, м. Гайсин, вул. Гагаріна 3/3
Про музей:

Танцюра Гнат Трохимович народився в с. Зятківці Гайсинського району Вінницької області 10 червня 1901 р... Помер 12 листопада 1962 р... в м. Гайсин, де й похований.

Багаторічне систематичне вивчення історії, економіки, матеріальної та духовної культур Зяіківців дозволило Г. Танцюрі написати двотомне дослідження, епопею народного життя на прикладі одного села:
Гнат Трохимович Танцюра ,,ЗЯТКІВЦІ. Історико-соціологічні нариси”.
Пристрасний літописець свого села, Гнат Трохимович Танцюра простежував не тільки найважливіші події, що розгорталися в рідних краях, а й вивчав те, як вони відображалися на долях людей. Для цього на кожну родину ним було заведено хронологічну картку, що розпочиналася 1833 роком – першою датою в церковній книзі. Ґрунтовне дослідження Г. Танцюри оригінальне тим, що побудоване як на достовірних документальних свідченнях, так і на багатющому матеріалі переказів, спогадів зятківчан, на джерелах пам'яті поколінь.

Музей відкрито 12 березня 1990 р. у меморіальній хаті Гната Танцюри.
Музейна колекція нараховує понад 4 500 предметів. Щороку музей відві-дує близько 4 000 осіб.

Основа фондової збірки — особисті речі збирача фольклору Г. Танцюри, його епістолярна спадщина, архівні та фотоматеріали.

2 березня

Інші дати
Народився Архип Тесленко
(1882, с. Харківці Полтавської обл. - 1911) - український письменник. Автор оповідань "Хуторяночка", "Син", "Дід Омелько", "За пашпортом", "Страчене життя", "Школяр" та ін.
Розгорнути
Народився Шолом-Алейхем (Соломон Рабинович)
(1859, м.Переяслав-Хмельницький Київська область – 1916) - єврейський письменник, драматург та просвітницький діяч. В Україні написав свої знамениті твори «Тев’є-молочник», «Менахем-Мендл», «Нотатки комівояжера», «Монологи».
«Коли я писав мої вірші, я, як міг, шукав «Кобзаря», цю пісню пісень Шевченка, і не міг знайти. Я ладен був віддати що завгодно і скільки завгодно. І ось тепер я бачу, що не прогадав би, якби заплатив найвищу ціну бодай за одну його «Катерину» (Шолом-Алейхем).
Розгорнути
Народився Мирон Кордуба
(1876, с.Острів Тернопільської області - 1947) - український вчений, публіцист, історик, письменник, громадсько-політичний діяч.
Розгорнути