chrome firefox opera safari iexplorer

Музей фольклору Г.Т. Танцюри

  • 23700, Вінницька обл.,Вінницький р-н, м. Гайсин, вул. Гагаріна 3/3
Про музей:

Танцюра Гнат Трохимович народився в с. Зятківці Гайсинського району Вінницької області 10 червня 1901 р... Помер 12 листопада 1962 р... в м. Гайсин, де й похований.

Багаторічне систематичне вивчення історії, економіки, матеріальної та духовної культур Зяіківців дозволило Г. Танцюрі написати двотомне дослідження, епопею народного життя на прикладі одного села:
Гнат Трохимович Танцюра ,,ЗЯТКІВЦІ. Історико-соціологічні нариси”.
Пристрасний літописець свого села, Гнат Трохимович Танцюра простежував не тільки найважливіші події, що розгорталися в рідних краях, а й вивчав те, як вони відображалися на долях людей. Для цього на кожну родину ним було заведено хронологічну картку, що розпочиналася 1833 роком – першою датою в церковній книзі. Ґрунтовне дослідження Г. Танцюри оригінальне тим, що побудоване як на достовірних документальних свідченнях, так і на багатющому матеріалі переказів, спогадів зятківчан, на джерелах пам'яті поколінь.

Музей відкрито 12 березня 1990 р. у меморіальній хаті Гната Танцюри.
Музейна колекція нараховує понад 4 500 предметів. Щороку музей відві-дує близько 4 000 осіб.

Основа фондової збірки — особисті речі збирача фольклору Г. Танцюри, його епістолярна спадщина, архівні та фотоматеріали.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути