chrome firefox opera safari iexplorer

Для охорони фольклору створять консультативну раду

28 травня 2011 о 16:25

Міністерство культури розробило законопроект «Про національну культурну спадщину». На думку авторів закону, нам ніяк обійтися і без Міжвідомчої консультативної ради з питань охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини. Її буде створено «для координації роботи міністерств, органів місцевого самоврядування, наукових установ з виявлення, ідентифікації, документування об'єктів нематеріальної культурної спадщини, їх державної реєстрації», повідомляє ZN,UA.

Як зазначає видання: «Зокрема, виявляється, наша культурна спадщина приречена без нового центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини». Автори законопроекту обійшли питання назви такої установи, а головне — її підпорядкування. Однак відзначають, що «територіальні органи центрального органу складають єдину систему органів охорони культурної спадщини України». Це, очевидно, можна трактувати так: МВС та інші органи не беруть участі в охороні.

Окрім того, обіцяють, що надалі забезпечення високої якості роботи буде гарантовано завдяки системі професійної кваліфікації та акредитації окремих осіб, підприємств та установ. Хто і як буде надавати право або акредитувати — невідомо.

В іншому пункті закону йдеться: «Дозволи та ув'язнення, передбачені цим Законом, надаються строком на один рік ... Дію дозволу може бути продовжено одноразово на той самий термін».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути