chrome firefox opera safari iexplorer

Музей хліба

  • м. Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна, 2
Про музей:

Музей хліба відкритий у 1984 р. У п’ятнадцяти тематичних розділах музею в історико-хронологічній послідовності розкриті основні етапи розвитку та технологічні процеси хліборобства і хлібопекарства від підготовчих до заключних; відслідковується послідовність хліборобських робіт річного циклу селянської родини; висвітлюється різноманітність хліборобських і хлібопекарських традицій; відтворено побутові умови життєдіяльності хліборобської родини ХІХ століття; аналізуються впливи політичних подій і явищ на розвиток хліборобства; пропагуються досягнення агрономічної, селекційної, пекарської наук.

Музейний комплекс займає територію близько3 га. До його складу входять: павільйон експозиційною площею 600 кв. м., хата хлібороба (с. Кунцево Новосанжарського р-ну Полтавської обл.), три комори для зберігання запасів зерна (с. Яхники і с. Вишневе Лохвицького р-ну Полтавської обл., Подільський р-н м. Києва), вітряний млин (с. Мірча Бородянського р-ну Київської обл.), майстерня з виготовлення жорнових каменів та відкритий майданчик, де експонується сільськогосподарська техніка кін. ХІХ – ХХ ст.ст. У згаданих будівлях та на майданчику розміщені частини загальної експозиції Музею хліба відповідно до профілю та призначення споруди.

Експозицію музею представляють близько 3 тис. експонатів: знаряддя праці хліборобства та хлібопекарства, зразки зернових культур, оригінали і муляжі пекарських виробів, різнопрофільні документи, фотоматеріали, твори народного та професійного мистецтва на хліборобську тематику.

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...