chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії м.Болехова ім.Романа Скворія

  • вул. Січових Стрільців, 9, м. Болехів, 77202
Про музей:

Музей історії м. Болехова ім.Романа Скворія заснований 28 листопада 1967 року краєзнавцем Романом Теодоровичем Скворієм. Організація музею почалася з підготовки до 40-річчя від дня смерті Наталії Кобринської, що припадало на січень 1960 року. Перший осередок музею, краєзнавчу кімнату було відкрито при бібліотеці в 1964 році.

В 1970 році музей здобув звання народного. Про краєзнавчу роботу музею з'явилися публікації газеті «Літературна Україна», в «Українському історичному журналі», журналі «Українська мова і література в школі», в районній та місцевій пресі.

В 1987 році було прийнято рішення про переорієнтацію краєзнавчого музею в музей історії міста. Музей набув певної популярності, про що свідчили факти нових унікальних надходжень для експозиції. зі Стрия було передано ноти, написані рукою Т. Бобринського на емігрантську пісню, з власним штампом Н. Кобринської. Було одержано фрагменти рукописних богослужбових книг XVII ст. з монастиря і церкви с. Довжки, а також цикл фотографій з періоду перебування в Болехова українського скульптора Михайла Черешньовського (1939—1944), митрополита Андрея Шептицького (1909 р.).

14 квітня 1999 року за наказом Управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації музей став державним.

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...