- 13531, Житомирська обл., смт. Брусилів
- щоденно, крім суботи і неділі з 10.00 до 16.00
- безкоштовно
Брусилівський районний історико-краєзнавчий музей започаткований у 1960 році. Тут розміщені експонати у чотирьох кімнатах: «Велика Вітчизняна війна», «Ми матір називаємо святою», «Наші односельчани», «З глибини віків».
Зокрема у кімнаті «З глибини віків» екскурсанти можуть ознайомитись із знаряддями праці, яким користувалися наші далекі і близькі предки. Тут можна побачити прядку, гребінь та пікну діжку, старовинні глечики, горшки, ручну саджалку кукурудзи, одяг, яким користувались в кінці XIX на початку XX століття. На окремому стенді історія містечка Брусилів.
Окремі стенди розповідають про земляків, про економіку, культуру та освіту Брусилівщини.
Привертає увагу кімната «Ми матір називаємо святою». Тут зібрані матеріали, які розповідають про матерів видатних людей, зокрема зберігаються експонати про матерів Героя України О.О. Омельченка, депутата Верховної Ради М.В. Оніщука, про дружину Героя Радянського союзу Г.М. Москальчука. Зберігаються матеріали і про знаних авторитетних жінок на Брусилівщині.
У музейній кімнаті про Велику Вітчизняну війну широко представлені експонати про земляків, які захищали Вітчизну від фашистської навали. Тут можна ознайомитись з розповідями про шлях 211-ої дивізії, що визволяла Брусилівщину. Привертають увагу фотознімки та спогади про знаних у Брусилові колишніх фронтовиків І.Я. Горбея, І.Д. Бордуся, А.М. Мілієнка, А.Л. Макаренка, Г.Л. Охріменка.Свято зберігаються рештки зброї та військової амуніції, знайденої на полях Брусилівського району. Сьогодні ведеться реконструкція музею. Зокрема проводиться капітальний ремонт. Планується відкрити кімнату для експозицій про нашого славетного земляка І.І. Огієнка. Вже є і напрацювання. Зокрема місцевим художником О. Крохуном намальований портрет Огієнка. Підготовлені газетні вирізки, література, монографії, дослідження про життя і творчість І.І. Огієнка. Також передбачено назвати музей іменем Івана Огієнка.