chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Лесі Українки

  • 10014, м.Новоград-Волинський, вул. Соборності, 76/2.
Про музей:

У  хатині в Звягелі ( сучасне місто Новоград-Волинський)  над Случчю 25 лютого 1871 року народилася Лариса Косач – одна із найяскравіших зірок  нашої поезії. Саме містечко оповите історією: згадують його і в Іпатіївських літописах, і Шевченко у повісті “Варнак”. А для  історії- батьківщина Лесі Українки.

У п’яти кімнатах меморіального будинку експонуються документи, картини, фотознімки, меблі, багато особистих речей родини та її оточення, що відтворюють атмосферу життя Косачів у Новограді-Волинському.В 1903 році була зроблена добудова до будиночка Косачів, яку зробив  винокур Вейкер. Зараз в цій кімнаті експозиція, яка висвітлює життєвий і творчий шлях  Лесі Українки.  Леся Українка прожила всього яскравих сорок два роки — життя повне мук і фізичних страждань.  Довгі роки вона боролася з туберкульозом, забуваючи свій  недуг у творчій праці, яка стала  змістом всього її життя.

2003 рік став ювілейним – виповнилося 40 років з часу відкриття домівки-колиски Лесі Українки. За цей час зроблено багато наукової роботи, зібрано 2000 експонатів основного фонду.

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...