chrome firefox opera safari iexplorer

Музей П.І. Чайковського і Н.Ф. фон Мекк

  • 23130, Вінницька обл.,Жмеринський р-н,стм Браїлів
  • (232) 3-39-67
  • щоденно з 900-1700, вихідний-понеділок та вівторок.
Варто побачити: колекції особистих речей Н. фон Мекк (1831-1894) і видань творів П. Чайковського (1840-1893) нотовидавничими фірмами Російської імперії. Експозиція "Петро Ілліч Чайковський і "кімната-ліхтарик" - в минулому Браїлів". робочий кабінет Н. фон Мекк і П. Чайковського. Особисті речі Надії Філаретівни (меблі, музичні інструменти, письмове приладдя тощо), передані до фондів музею її нащадками. Оригінали музичних видань ХІХ ст. Експозиція про Браїлів другої половини Чайковського в містечку у ХІХ ст., родину фон Мекків та перебування П. 1878-1880 рр. Копії фотографій з особистого фотоальбому Н. фон Мекк, які яскраво ілюструють тогочасний Браїлів, його околиці та архітектуру. Прижиттєві видання творів П. Чайковського.
Про музей:

Музей П. Чайковського, який знаходиться в палацовій споруді родини фон Мекків, засновано при Браїлівському ПТУ-6 у 1979 р. Ініціатором створення музею був директор училища М. Іванюк та викладачі Б. Коваль і В. Перепичай. Значний вклад у розвиток музею вніс і москвич П. Пляцек, браїлівчанин за народженням, який збирав профільну колекцію з 1955 р. У 1990 р. було відкрито нову експозицію.

Музейна колекція нараховує майже 2 000 предметів. Щороку музей відвідує понад 5 000 осіб.

З 1991 по 2002 рік в музеї проводилися щорічні травневі свята «Воспоминания о дорогом месте».

Зала «Музична бібліотека Н. фон Мекк» — це унікальна колекція нотних видань провідних нотовидавничих фірм Росії і України ХІХ ст.: Ф. Стеловського, П. Юргенсона, В. Бесселя, М. Бернарда, Л. Ідзіковського та ін., які використовував П. Чайковський.

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі