chrome firefox opera safari iexplorer

Музей партизанської слави

  • 10014, Житомирська область, Овруцький район, с.Словечне
  • (248) 5-12-41
  • щодня, крім понеділка з 10.00 до 18.00
  • для дорослих - 1 грн., для дітей та пільгових категорій відвідувачів - 50 коп.. Вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів становить 7 грн. Кожна остання субота місяця - день безкоштовного сімейного відвідування музею.
Про музей:

Будівництво музею розпочалося у 1961 році і велося народним методом жителями колишнього районного центру і навколишніх сіл.

До 40-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні була проведена повна реекспозиція музею, яка відкрилась для відвідувачів 9 травня 1985 року. Нова експозиція розміщена у п'яти залах.

Увагу відвідувачів привертає діорама «База Житомирського партизанського з'єднання ім. Щорса», а також зал, де експонуються предмети партизанського побуту: саморобний млин, гармонь, постоли, фляги та ін.

Серед унікальних експонатів — шкіряна куртка С.Ф. Малікова, партизанський парашют; особисті речі народної поетеси, колишньої партизанської зв'язкової О.Ф. Добахової; документи славного сина словацького народу, Героя Радянського Союзу капітана Яна Наліпки (Репкіна).

У розділі експозиції по сучасності подано матеріали про земляків — воїнів-інтернаціоналістів та героїв-чорнобильців. Фонд музею складають понад 1200 одиниць зберігання. Увазі відвідувачів пропонується різноманітна тематика екскурсій для різних вікових категорій у т.ч. для учнівської та студентської молоді, вихованців дитячих садків, працюють кінолекторії, проводяться зустрічі з учасниками партизанського руху у краї, цикли уроків пам'яті, мужності та слави.