chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історичних коштовностей залишать на території Лаври

22 січня 2011 о 11:06

Генеральний директор Києво-Печерського історико-культурного заповідника Марина Громова прогнозує збереження на території Києво-Печерської лаври лише Музею історичних коштовностей.

Про це пише Київ.comments.ua з посиланням на «Українські новини».

«На території лаври залишиться тільки Музей історичних коштовностей, оскільки його експозиція відповідає тематиці заповідника», — сказала Громова, додавши, що в колекції цього музею є раритетні речі, які колись зберігалися в лаврських ризницях.

Громова зазначила, що на території Лаври зараз немає місця для розміщення експозиції з її історії, яку планують представити в 2011 році з нагоди 85-річчя заповідника.

Водночас вона додала, що заповідник планує навчити персонал іноземних мов у зв`язку з проведенням чемпіонату Європи з футболу в 2012 році, а також видати буклети і путівники на різних мовах, закупити бездротові плеєри з записом тексту екскурсії для самостійного огляду експозиції та встановити великий електронний екран з картою лаври.

Як відомо, Українська православна церква МП вважає, що на території лаври повинні знаходитися музеї виключно релігійної спрямованості.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути