chrome firefox opera safari iexplorer

Народний музей імені Джозефа Конрада

  • 13375, Житомирська обл., Бердичівський р-н, с.Терехове, вул.Радянська,5
Про музей:

В с. Терехове діє районний народний музей ім. Дж. Конрада, в якому представлені документальні свідчення, експонати по історії сіл Терехове та Кикишівка, а також експозиція кімнати класика світової літератури, уродженця Бердичівського району Джозефа Конрада. Це єдиний в Україні і на території колишнього Радянського Союзу музей Джозефа Конрада, відкритий у 1987 році до 130-річчя від дня народження письменника.

За значні заслуги в пропаганді життя і творчості Джозефа Конрада, а також за активну участь у вивчені історії краю, історичному музеєві с. Терехове присвоєне звання “Народний” у 1993 році. Тут побували відомі вчені, письменники і шанувальники творчості Джозефа Конрада з багатьох країн світу.

14 квітня

Інші дати
Іван Кавалеридзе 
1887 – український скульптор, кінорежисер, драматург, сценарист. Автор пам’ятників княгині Ользі в Києві, Т. Шевченку, Г. Сковороді.
Розгорнути
 Леонід Булаховський
1888 – український мовознавець. Автор праць із загального, українського і російського мовознавства, славістики, методики викладання мови та ін. Досліджував мову творів Т. Шевченка.
Розгорнути
Народився Макар Вронський
(1910, м.Борисов, Білорусь – 1994) - український скульптор. Автор пам»яників Богдану Хмельницькому у Чигирині Черкаської області, Тарасові Шевченку у Канаді (Палермо), м.Донецьку, Михайлові Коцюбинському у Вінниці.
Розгорнути