chrome firefox opera safari iexplorer

Народний музей імені Джозефа Конрада

  • 13375, Житомирська обл., Бердичівський р-н, с.Терехове, вул.Радянська,5
Про музей:

В с. Терехове діє районний народний музей ім. Дж. Конрада, в якому представлені документальні свідчення, експонати по історії сіл Терехове та Кикишівка, а також експозиція кімнати класика світової літератури, уродженця Бердичівського району Джозефа Конрада. Це єдиний в Україні і на території колишнього Радянського Союзу музей Джозефа Конрада, відкритий у 1987 році до 130-річчя від дня народження письменника.

За значні заслуги в пропаганді життя і творчості Джозефа Конрада, а також за активну участь у вивчені історії краю, історичному музеєві с. Терехове присвоєне звання “Народний” у 1993 році. Тут побували відомі вчені, письменники і шанувальники творчості Джозефа Конрада з багатьох країн світу.

23 серпня

Інші дати
23 серпня відзначають:
  • Європейський день пам’яті жертв сталінізму і нацизму.
  • Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації.
Розгорнути
Народився Анатолій Перепадя
(1935, с. Попелак Херсонської обл. - 2008) - український перекладач із французької, італійської, португальської, іспанської, каталонської мов. Перекладав твори Сервантеса, Пруста, Сент-Екзюпері, Камю та ін.
Розгорнути
Народився Осип Маковей
(1867, м.Яворів, Львівська область – 1925)український письменник, публіцист, редактор багатьох періодичних видань, педагог та громадсько-політичний діяч.
«Тихий сон по горах ходить, Не шуміть, ліси зелені, За рученьку нiчку водить. Спати йдіть, вітри студені. I шумлять ліси все тихше, Най малята сплять здорові, Сон малих звiрят колише. Най їм сняться сни чудові. (Осип Маковей)
Розгорнути