chrome firefox opera safari iexplorer

Оріхівський районний краєзнавчий музей

  • 70504 Запорізька обл.,м.Оріхів, вул. Ленінградських курсантів, 38

  • (0241)4-30-97
  • 8.00 – 17.00,
    вихідний день: субота, неділя
  • для дорослих – 2 грн. для дітей – 1 грн. Безкоштовне відвідування: для учасників ВВв; ветеранів війни та праці; дітям з малозабезпечених та багатодітних сімей; дітям, позбавленим батьківської опіки та піклування; особам з обмеженими фізичними можливостями.
Варто побачити: Старовинні українські чоловічі і жіночі сорочки з домотканого полотна, оздоблені вишивкою та мереживом, посуд, меблі.
Про музей:

Оріхівський районний краєзнавчий музей відкрито  до 52-ї   річниці визволення міста від фашистських загарбників 19 вересня 1995 року.

В музеї працює  експозиційна зала «Оріхівщина в роки Великої Вітчизняної війни», яка розкриває одну з найтрагічніших сторінок в історії.

Перші поселення  на території Оріхівського краю з’явилися приблизно 150 тисяч років тому. Це були первісні мисливці та збирачі, залишки стоянок яких і до сьогоднішнього дня приваблюють науковців. Цей період, а також перебування скіфів на території краю, козацькі поселення, будівництво Дніпровської  укріпленої  лінії,  яка поклала початок  новій  хвилі заселення краю у середині  18 століття, висвітлено у залі «Археологія», відкритій у 2004 році. В музеї працює виставкова зала.

Кількість експонатів основного  та науково-допоміжного фонду музею перевищує 6 тисяч одиниць.

 

19 червня

Інші дати
Никифор Шолуденко 
1919 – гвардії старшина, командир розвідувального взводу 22-ї гвардійської танкової бригади 1-го Українського фронту. Загинув, визволяючи Київ. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Євген Шерстобитов
(1928, м. Улан-Уде, Росія – 2008) – український кінорежисер і сценарист. На кіностудії імені О.Довженка поставив фільми «Туманність Андромеди», «Юнга зі шхуни «Колумб» та ін.
«Там, де є українці, там завжди є мистецтво» (Юрій Липа)
Розгорнути
Народився Євген Купчинський
(1867, Тернопільська область - 1938) – український композитор, віртуоз-цитрист, диригент.  
Розгорнути