chrome firefox opera safari iexplorer

Оріхівський районний краєзнавчий музей

  • 70504 Запорізька обл.,м.Оріхів, вул. Ленінградських курсантів, 38

  • (0241)4-30-97
  • 8.00 – 17.00,
    вихідний день: субота, неділя
  • для дорослих – 2 грн. для дітей – 1 грн. Безкоштовне відвідування: для учасників ВВв; ветеранів війни та праці; дітям з малозабезпечених та багатодітних сімей; дітям, позбавленим батьківської опіки та піклування; особам з обмеженими фізичними можливостями.
Варто побачити: Старовинні українські чоловічі і жіночі сорочки з домотканого полотна, оздоблені вишивкою та мереживом, посуд, меблі.
Про музей:

Оріхівський районний краєзнавчий музей відкрито  до 52-ї   річниці визволення міста від фашистських загарбників 19 вересня 1995 року.

В музеї працює  експозиційна зала «Оріхівщина в роки Великої Вітчизняної війни», яка розкриває одну з найтрагічніших сторінок в історії.

Перші поселення  на території Оріхівського краю з’явилися приблизно 150 тисяч років тому. Це були первісні мисливці та збирачі, залишки стоянок яких і до сьогоднішнього дня приваблюють науковців. Цей період, а також перебування скіфів на території краю, козацькі поселення, будівництво Дніпровської  укріпленої  лінії,  яка поклала початок  новій  хвилі заселення краю у середині  18 століття, висвітлено у залі «Археологія», відкритій у 2004 році. В музеї працює виставкова зала.

Кількість експонатів основного  та науково-допоміжного фонду музею перевищує 6 тисяч одиниць.

 

13 липня

Інші дати
Народився Ісак Бабель
(1894, м.Одеса – 1940), письменник, драматург і режисер відомий своїми «Одеськими оповіданнями» та збіркою «Кінармія».  
Розгорнути
Народився Петро Непорожній
(1910, м. Яготин, Київська область  - 1999) — учений, професор, доктор технічних наук.  Під його керівництвом була успішно здійснена програма будівництва Рівненської і Запорізької атомних електростанцій, каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі. Міністр енергетики СРСР (1962–1985). Під його керівництвом в Радянському Союзі була створена практично вся енергетична галузь.
«До булави треба голови» (Українське прислів'я)
Розгорнути