chrome firefox opera safari iexplorer

Пархомівський історико — художній музей (філія Харківського художнього музею)

  • вул. Конторська,1,с. Пархомівка,Краснокутського району Харківської області
  • 0256-3-57-04,0256-3-53-69
  • щоденно з 9 00-18 00 , без перерви
    вихідний –понеділок,вівторок
  • Вартість квитка для дорослих -7 грн.,для школярів та студентів - 5 грн., вартість екскурсії-25 грн. для школярів, студентів та пенсіонерів - 15 грн.,вартість екскурсії для сім’ї-17 грн.,3-тя неділя місяця-вхід вільний,2-га середа місяця-вхід вільний для студентів,3-й четвер місяця-вхід вільний для школярів.
Про музей:

Експозиція Пархомівського історико-художнього музею (кінець 2000-х) розміщена у 16 залах і має відділи: іконопису, вітчизняного мистецтва XVIIIХХ ст.ст., вітчизняного мистецтва сучасного періоду, зарубіжного мистецтва, декоративно-ужиткового мистецтва, археології та історії краю.

Пархомівський музей володіє унікальним зібранням станкового живопису і графіки України та Росії XVIII-XX століть. У експозиції цього «сільського Ермітажу» є старовинні ікони, роботи видатних українських та російських митців Іллі Рєпіна, Сергія Васильківського, Івана Айвазовського, Тараса Шевченка, Михайла Врубеля, Івана Шишкіна, Карла Брюллова, Василя Кандинського, Казимира Малевича, Валентина Сєрова, Абрама Архипова, Олександра Головіна, Ореста Кіпренського, Ісаака Левітана, Олександра Бенуа. Доволі рідкісними, зокрема для українських музеїв, є твори російських авангардистів.

Значну частину експозиції присвячено вітчизняному образотворчому мистецтву ХХ століття, зокрема радянскому. В ній особливе місце займають твори живопису, графіки, скульптури, подаровані музею сами́ми художниками — К. Юоном, Ю. Пименовим, М. Сар'яном, Іваном Їжакевичем, С. Коньонковим, В. Фаворським, Є. Вучетичем, М. Ромадіним, С. Чуйковим, В. Касіяном, В. Кібриком, Б. Неменським та іншими.

Є в Пархомівському музеї і збірка зарубіжного мистецтва — пам'яток різних часів і країн: давньоєгипетська пластика і невеличкий розділ античного мистецтва Індії, ЯпоніїКитаю.

Особливе місце в колекції займають твори західноєвропейського живопису і графіки. Серед найцінніших творів — картини голландців ван Рейсдала, ван Дейка та де Хоха, грав'юри італійського майстра XVIII століття Джованні Піранезі. Музей володіє і унікальними як для України роботами Пабло Пікассо — 2 картини, зокрема і всесвітньо знаний твір митця «Голуб миру», які подарував музеєві відомий російський літератор Ілля Еренбург, та 2 зразки «пікассовської» кераміки.

У історико-етнографічному відділі музею представлено предмети місцевої історії та культури краю: знаряддя праці і зброя найперших поселенців на території Пархомівки та Краснокутського району епохи неоліту та бронзи, предмети місцевого побуту ХІІ-ХІХ століть, вишивка, народна картинакераміка.

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути