chrome firefox opera safari iexplorer

Пархомівський історико — художній музей (філія Харківського художнього музею)

  • вул. Конторська,1,с. Пархомівка,Краснокутського району Харківської області
  • 0256-3-57-04,0256-3-53-69
  • щоденно з 9 00-18 00 , без перерви
    вихідний –понеділок,вівторок
  • Вартість квитка для дорослих -7 грн.,для школярів та студентів - 5 грн., вартість екскурсії-25 грн. для школярів, студентів та пенсіонерів - 15 грн.,вартість екскурсії для сім’ї-17 грн.,3-тя неділя місяця-вхід вільний,2-га середа місяця-вхід вільний для студентів,3-й четвер місяця-вхід вільний для школярів.
Про музей:

Експозиція Пархомівського історико-художнього музею (кінець 2000-х) розміщена у 16 залах і має відділи: іконопису, вітчизняного мистецтва XVIIIХХ ст.ст., вітчизняного мистецтва сучасного періоду, зарубіжного мистецтва, декоративно-ужиткового мистецтва, археології та історії краю.

Пархомівський музей володіє унікальним зібранням станкового живопису і графіки України та Росії XVIII-XX століть. У експозиції цього «сільського Ермітажу» є старовинні ікони, роботи видатних українських та російських митців Іллі Рєпіна, Сергія Васильківського, Івана Айвазовського, Тараса Шевченка, Михайла Врубеля, Івана Шишкіна, Карла Брюллова, Василя Кандинського, Казимира Малевича, Валентина Сєрова, Абрама Архипова, Олександра Головіна, Ореста Кіпренського, Ісаака Левітана, Олександра Бенуа. Доволі рідкісними, зокрема для українських музеїв, є твори російських авангардистів.

Значну частину експозиції присвячено вітчизняному образотворчому мистецтву ХХ століття, зокрема радянскому. В ній особливе місце займають твори живопису, графіки, скульптури, подаровані музею сами́ми художниками — К. Юоном, Ю. Пименовим, М. Сар'яном, Іваном Їжакевичем, С. Коньонковим, В. Фаворським, Є. Вучетичем, М. Ромадіним, С. Чуйковим, В. Касіяном, В. Кібриком, Б. Неменським та іншими.

Є в Пархомівському музеї і збірка зарубіжного мистецтва — пам'яток різних часів і країн: давньоєгипетська пластика і невеличкий розділ античного мистецтва Індії, ЯпоніїКитаю.

Особливе місце в колекції займають твори західноєвропейського живопису і графіки. Серед найцінніших творів — картини голландців ван Рейсдала, ван Дейка та де Хоха, грав'юри італійського майстра XVIII століття Джованні Піранезі. Музей володіє і унікальними як для України роботами Пабло Пікассо — 2 картини, зокрема і всесвітньо знаний твір митця «Голуб миру», які подарував музеєві відомий російський літератор Ілля Еренбург, та 2 зразки «пікассовської» кераміки.

У історико-етнографічному відділі музею представлено предмети місцевої історії та культури краю: знаряддя праці і зброя найперших поселенців на території Пархомівки та Краснокутського району епохи неоліту та бронзи, предмети місцевого побуту ХІІ-ХІХ століть, вишивка, народна картинакераміка.

22 червня

Інші дати
Народився Микола Дремлюга
(1917, Росія - 1998) – український композитор, педагог, музично-громадський діяч. Вперше вивів бандуру на концертну естраду як сольний інструмент, автор першого в історії української музики концерту для бандури та симфонічного оркестру.  
Гарно твоя кобза грає, Любий мій земляче: Вона голосно співає, Голосно і плаче. І сопілкою голосить, Бурею лютує, І чогось у бога просить, І чогось сумує. Ні, не люди тебе вчили: Мабудь, сама доля, Степ, та небо, та могили Та широка воля! (Олександр Афанасьєв-Чужбинський)
Розгорнути
Народився Микола Холодний
(1882, Росія – 1953) – український ботанік, фізіолог, мікробіолог. Засновник вітчизняної школи фізіології рослин. Інститут ботаніки НАН України носить ім»я М.Холодного.
Розгорнути
Народився Болеслав Яворський
(1877, м. Харків - 1942) – український композитор, музикознавець, піаніст. Створив теорію ладового ритму (слухового тяжіння).  
Розгорнути