chrome firefox opera safari iexplorer

Приморський районний краєзнавчий музей

  • Запорізька обл.,
    м. Приморськ, вул. Кірова, 101
  • 7-45-46
  • 10.00 – 16.00,
    Перерва: 12.00 – 13.00
    вихідний день: субота,неділя
  • для дорослих – 2 грн. для дітей – 1грн. Безкоштовне відвідування: 9 травня – День Перемоги, 18 вересня – День міста з 10.00 до 13.00
Варто побачити: Фрагменти скелету південного слона, намисто з мушлів – жіноча прикраса періоду неоліту, предмети побуту та одяг болгарських колоністів, зразки риб та мокрі препарати Азовського моря.
Про музей:

Приморський краєзнавчий музей на громадських засадах було відкрито 23 серпня 1967 року. В 1990 році музей став філіалом Бердянського міського краєзнавчого музею, а в 1992 році стає комунальним закладом м. Приморська.

Відкриття нової експозиції відбулося 9 травня 1995 р., на честь 50-річчя Великої Перемоги. В основі експозиції палеонтологічна виставка, діорама Коси Обіточної. Відвідувачі мають можливість ознайомитись з історією заселення краю, археологічними знахідками, флорою та фауною Північного Приазов’я тощо.

У фондах музею зберігається майже 8 тис. експонатів.

 

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути