chrome firefox opera safari iexplorer

Шевченківський районний краєзнавчий музей

  • стм. Шевченкове, вул. Леніна,7
    м. Красноград, вул. Октябрська,55
  • 0251-5-17-45
  • З 8 00-12 00, вихідні - субота та неділя.
  • Вхід вільний.
Про музей:

Шевченківський районний краєзнавчий музей – було відкрито у травні 1985 року за ініціативою краєзнавців району та при підтримці Шевченківського райкому Компартії України і відділу культури виконкому Шевченківської районної ради народних депутатів. До 1991 року музей функціонував на громадських засадах, пізніше у районному відділі культури з’явилася посада директора музею. У музеї створені етнографічна експозиція, є зал періоду Великої Вітчизняної війни і експозиція, присвячена післявоєнному періоду Шевченківщини.

Протягом функціонування районного музею його фонди поповнилися (переважно на благодійній основі) майже двома тисячами оригінальних експонатів, які відображають різноманітні сторінки історії та культури, традиції та звичаї місцевого населення, цікаві моменти життя і діяльності представників окремих населених пунктів та трудових колективів; відомих людей регіону, які залишили помітний слід в історії.

Серед експонатів великий інтерес викликають знайдені на території району археологічні пам’ятки, зроблені руками місцевого населення знаряддя праці і предмети побуту, особисті речі і документи жителів Шевченківщини, макети житлових будинків і господарських споруд різних епох.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути