chrome firefox opera safari iexplorer

Смілянський краєзнавчий музей

  • 258410, м. Сміла, вул. Байди-Вишневецького, 98
Про музей:

Смілянський краєзнавчий музей — краєзнавчий музей у райцентрі Черкаської області місті Смілі, найбільше зібрання матеріалів, предметів і матеріалів з історичного розвитку, культури, економіки, персоналій міста і Смілянщини.

Основні фонди музею налічують понад 3,5 тисяч одиниць зберігання.

Експозицію розміщено в трьох залах, де представлено:

Серед унікальних експонатів — скринька зі скла і металу роботи італійських ювелірів XVIII століття, навісний замо́к середини XIX століття, цеглини з будівель графів Бобринських та інші предмети.

Щорічно проводиться понад 200 екскурсій.

Музей здійснює проводить науково-пошукову та краєзнавчо-дослідницьку роботу, надає консультації з питань краєзнавства місцевим засобам масової інформації, закладам освіти і культури.

Міський музей у Смілі став методичним центром створення і становлення музеїв-супутників на цілому ряді підприємств і організацій, музейних кімнат у навчальних закладах — зараз їх у місті понад 2 десятки, в тому числі музей гімназії ім. В. Т. Сенатора, музей рафінадного і машинобудівного заводів, пожежної частини тощо.

 

13 липня

Інші дати
Народився Ісак Бабель
(1894, м.Одеса – 1940), письменник, драматург і режисер відомий своїми «Одеськими оповіданнями» та збіркою «Кінармія».  
Розгорнути
Народився Петро Непорожній
(1910, м. Яготин, Київська область  - 1999) — учений, професор, доктор технічних наук.  Під його керівництвом була успішно здійснена програма будівництва Рівненської і Запорізької атомних електростанцій, каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі. Міністр енергетики СРСР (1962–1985). Під його керівництвом в Радянському Союзі була створена практично вся енергетична галузь.
«До булави треба голови» (Українське прислів'я)
Розгорнути