chrome firefox opera safari iexplorer

Установа культури «Ялтинський історико-літературний музей»

  • 98635, Автономна Республіка Крим, м. Ялта вул. Пушкінська, 5
Про музей:

Музей створено у 1892 р. як природничо-історичний при Ялтинському відділенні Кримсько-Кавказького гірського клубу.

До складу об'єднаного музею входять: музей Л. Українки, будинок-музей О. Пушкіна в Гурзуфі, будинок-музей К. Треньова і П. Павленка, «Культура Ялти 19—початку 20 ст.» та будинок-музей Н. Бірюкова.
Унікальні колекції музею нараховують більше 100 тис. одиниць збереження, в тому числі червонофігурний і чорнолакований античний посуд із зібрання великого князя О. Романова, унікальні монети, статуетки з розкопок біля перевалу «Гурзуфське сідло». Знахідки датуються 4 ст. до н. е. — 4 ст. н. е.
Серед цінних музейних предметів також гравюри, літографії російських, французьких, італійських майстрів середини 19—поч. 20 ст., колекція предметів прикладного мистецтва із слонової кістки (краща в Україні), порцеляна і фаянс майстрів Європи і Далекого Сходу 18— 19 ст., рідкісні прижиттєві видання О. Пушкіна, Лесі Українки, О. Грибоєдова, А. Чехова, Л. Толстого та багатьох інших визначних діячів культури, побутові речі і колекції меблів 19—20 ст.
Музей зберігає одну з кращих у Криму колекцій предметів етнографії кримсько-татарського народу 18—19 ст. До цього зібрання входять вишивки, одяг, прикраси, предмети побуту.

 

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...