chrome firefox opera safari iexplorer

Устилузький музей Ігоря Стравінського

  • 44731. м.Устилуг, вул.Стравінського,2в
  • (03342) 9-34-59
  • За попереднім замовленням
Про музей:
Устилуг – одне із старовинних містечок на Волині, відоме ще з літописних часів (1150 р.). В останній чверті XIX – на початку XX століть – це було звичайне провінційне містечко з патріархальним побутом.
Однак, саме в той час Устилуг став притулком для трьох поколінь родини Стравінських – знаменитого співака Маріїнського театру в Петербурзі Федора Стравінського, його сина всесвітньовідомого композитора Ігоря Стравінського та сина останнього – Федора, визнаного в світі швейцарського художника. Ігор Стравінський називав Устилуг „райським куточком для творчості”. Саме тут композитор щасливо працював над творами. Музика Стравінського, що була створена в Устилузі – одна з блискучих сторінок світової культури. Завдяки композитору музичний фольклор Волині через балети „Жар птиця” (1910 р.), „Петрушка” (1912 р.), „Весня священна” (1913 р.), „Весіллячко” назавжи залишиться в історії світової музики.
Нині в будинку композитора „Стара Миза”, побудованому у 1907 році за його власним проектом, знаходиться музична школа, де на першому поверсі у лівому крилі розміщується музей композитора. У чотирьох експозиційних залах за тематично-хронологічним принципом подані матеріали, які розповідають про життя та творчий шлях геніального композитора, його перебування в Устилузі, останній приїзд до Радянського Союзу.
Велику пошукову роботу по дослідженню життєвого і творчого шляху композитора провели в свій час науковці Волинського краєзнавчого музею Олена Огнєва та Олекса Ошуркевич. Допомогу у створенні музею надав фонд Пауля Захера з Базеля (Швейцарія). Активну роботу по створенню музею проводив Володимир Васильович Терещук – директор місцевої музичної школи, який з часу відкриття музею у 1990 році є його незмінним громадським директором.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі