chrome firefox opera safari iexplorer

Рішення про дерибан 100 га у Пирогово скасували

13 квітня 2011 о 07:42

За позовом Генеральної прокуратури суд повернув державі 100 га землі історико-культурного призначення у Києві.

Як повідомляє прес-служба відомства, Господарський суд 11 квітня задовольнив позов Генпрокуратури про визнання недійсним рішення Київради, за яким обслуговуючому кооперативу «Житлодар» було передано 99,74 га, що знаходяться в зоні охоронюваного ландшафту Національного музею архітектури та побуту України (с. Пирогів).

За результатами перевірки встановлено численні порушення вимог чинного законодавства при видаленні землі у 2007 році.

«Так, рішенням Київради від 1 жовтня 2007 року всупереч вимогам Земельного кодексу та закону Про охорону культурної спадщини“ та житлового кодексу передано вказаному кооперативу землі історико-культурного призначення площею 99,74 га, у тому числі 98,68 га безоплатно у приватну власність для будівництва житла та 1,05 га в довгострокову оренду для рекреаційних цілей та благоустрою території. При цьому засновниками цього кооперативу були лише чотири фізичні особи, які не потребували поліпшення житлових умов», повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

У подальшому вказаний кооператив передав земельні ділянки, які були надані йому у приватну власність, до статутного фонду інших товариств.

Як відомо, раніше Господарський суд Києва визнав недійсним рішення Київради про безоплатну передачу кооперативу «Транспортник» у приватну власність для будівництва житла понад 67,5 га з природно-заповідного фонду земель.

 

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути