chrome firefox opera safari iexplorer

14% українців працюють за кордоном

30 вересня 2011 о 10:04

6,5 млн заробітчан на сьогоднішній день працюють за межами України. Це становить 14,4% усього населення країни.

Такі дані містяться в інформаційних матеріалах, розповсюджених сьогодні представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.

З 6,5 млн. мігрантів 67% становлять чоловіки, 33% — жінки.

Найчастіше українці обирають для трудової міграції Росію, Німеччину, США, Ізраїль, Чехію, Угорщину та Польщу.

За даними МОМ, 54% українських мігрантів працюють у галузі будівництва, 17% — у сфері домашнього догляду, по 9% — у сільськогосподарському секторі та торгівлі, ще 6% — у промисловості та 5% займаються іншими видами робіт.

Найбільша кількість громадян виїжджає із Закарпатської та Чернівецької областей, найменшаз Київської, Одеської, Житомирської, Кіровоградської, Полтавської, Дніпропетровської.

Головним чинником, що впливає на міграційну поведінку мешканців різних регіонів, є економічна ситуація. Наприклад, в Донецькій області середній дохід на душу населення становить 683 дол., водночас на Буковині, звідки на заробітки за кордон виїжджає найбільше людей, середній дохід становить 352 дол.

Серед інших чинників, що стимулюють трудову міграцію, є близькість до кордону з ЄС, налагоджені міграційні та культурні зв'язки.

Щодо рівня освіти українських трудових мігрантів, то, за даними МОМ, 59% мають повну середню освіту, 17% — базову чи неповну вищу освіту, 14% — вищу освіту, 10% — початкову або незакінчену середню освіту. Проте, незалежно від рівня освіти, майже всі українські трудові мігранти працюють на роботах, що не потребують високої кваліфікації.

Нагадаємо, Україна лідирує у списку нових мігрантів до Росії, Польщі та Чехії. Такий висновок зробили експерти Організації з економічної співпраці та розвитку (ОЕСР), що об'єднує розвинені країни світу.

Починаючи з 2005 року в Україні спостерігається стабільна тенденція перевищення припливу мігрантів над кількістю охочих покинути країну. Як повідомляє Інститут демографії, в 2010 році в Україні зареєструвалося 30810 осіб, виїхало — 14677. Серед країн — «відправників» легальних іммігрантів в Україну лідирують колишні республіки СРСР. На першому місці Росія з 13920 іммігрантами, на другому Молдова - 3728, на третьому Узбекистан - 1911.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути