chrome firefox opera safari iexplorer

Міністр освіти вважає, що Малоросія — ніжна назва України

15 вересня 2011 о 11:09

Міністр освіти Дмитро Табачник не вважає слово «Малоросія» приниженням для України — навпаки, наполягає на його пестливому значенні.

Про це він розповів в інтерв'ю православному журналу "Фома".

«У всіх слов'янських мовах є аналог, який демонструє, що слово „мала“ у цьому випадку не є приниженням. Поляки саме так називають серце своєї країни, звідки пішла їхня державність — Малопольська», — переконує Табачник.

Міністр зазначив, що навіть центральна вулиця Праги в основній та найдавнішій частині міста має назву «Мала країна».

«З самого початку в слові „Малоросія“ — ніжність та шанування до батьківщини історичної Русі, її найдавнішому, початковому центру. В тому, як намагаються сьогодні спотворити цю позицію, видаючи Україну за щось принижене та незначне в очах Російського світу», — зазначив міністр.

На уточнююче питання що Табачник розуміє під словосполученням «Русский мир», міністр відповів так:

«Руський мир — цілком природне поняття, що ніяк не суперечить політичній незалежності її складових частин. ... Завдяки тому, що Україна є частиною „Русского мира“, ми отримали можливість долучитися до величезного світу загальноросійської літератури, світу найвеличніших інтелектуальних глибин», — сказав Табачник.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути