chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні очікують дуже холодну зиму

28 жовтня 2011 о 10:09

Зима 2011—2012 в Україні очікується дуже холодною. При цьому синоптики прогнозують багато різких перепадів температур, а вдарити 30-градусні морози можуть уже в середині листопада.

«Морози у нас будуть короткостроковими: кілька днів — мінус 25, потім відлига, потім знову мороз. Хіба що Крим ця доля омине стороною», — розповіла заступник начальника відділення метеопрогнозування Українського гідрометцентру Наталія Голеня.

За такий холод варто «подякувати» арктичному повітрю, яке «відвідуватиме» Україну кілька разів за зиму, пише «Комсомольська правда в Україні».

Морози прийдуть з північного сходу і півночі через територію Росії.

«Ця зима, як і минула, ймовірно, буде неординарною. Очікується багато різких перепадів в погоді. Ми потрапляємо в теплий сектор, температура підвищується до нуля, йде відлига ... А потім раптом різке вторгнення арктичного повітря, і тріщить мороз», — розповіла синоптик.

Найморознішим буде січень, особливо в Чернігівській, Сумській, Харківській, Полтавській та Луганській областях. Ну а перші серйозні холоди метеорологи прогнозують ще до зими, у другій половині листопада.

«Листопадові морози — до 30 градусів, на щастя, прийдуть всього на пару днів. І не на всій території країни, а лише в Сумській, Чернігівській, Харківській, Полтавській областях», — вважають фахівці.

До речі, європейські гідрометцентри прогнозують Україні низьку температуру взагалі на весь листопад.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути