chrome firefox opera safari iexplorer

У Сумах триває всеукраїнський театральний фестиваль

06 грудня 2011 о 11:37

«Вишукане дійство в семи подіях для справжніх театралів», — так коротко сформульовано зміст фестивалю на його програмці. Сім подій — це сім вистав семи театрів. До речі, зауважмо, вийшли три сімки, — кажуть, добра прикмета. У будь–якому разі подія відкриття другого сезону фестивалю «Золота валіза» була приємною. Бо ж він почав роботу в оновленому приміщенні Сумського театру для дітей та юнацтва. Й організатори вважають, що довгоочікуваним ремонтом театр завдячує не в останню чергу саме фестивалю. Це — один із сюрпризів, що містила в собі «Золота валіза».

Чому фестиваль отримав таку назву? «Коли ми задумали його, — говорить координатор фесту Ігор Касьяненко, — ми й самі не уявляли, що з того вийде. Було багато очікувань. А от що станеться, коли ми «відкриємо валізу»... Десь так і народилася назва. Принаймні нам хотілося, щоб у ній містилися золоті мрії та шляхи їх вирішення. І, бачете, мрії почали збуватися...»

Хоча фестиваль — ще у вiцi немовляти, але організатори вже вибирають, кого запросити. Кілька заявок поки відкладено, бо передусім хочеться запропонувати глядачам вистави, які не просто по–сучасному розважають, а відповідають призначенню Театру як мистецтва.

На нинішньому відкритті фестивалю Юрій Чмирь пообіцяв зробити Суми театральною Меккою. Це ще одне бажання, яке може полежати у «Золотій валізі». Хоча театральним місто було давно. Адже саме тут кілька років підряд проводився всеукраїнський фестиваль театрів для дітей та молоді. Вперше, пригадує головний режисер Сумського театру Анатолій Мартюшов, фестиваль до Сум потрапив випадково, а потім самі театри висловилися за те, аби фестиваль відбувався у Сумах. Бо тут був особливий глядач! Що ж свого часу Театр для дітей та юнацтва справді цілеспрямовано займався підготовкою глядача — його супроводом від трьох до вісімнадцяти років. Зараз, вважає головний режисер, кілька поколінь втрачено. Можливо, «Золота валіза» допоможе відновити давню традицію?

На жаль, поки отримує задоволення тільки глядач. Колективи театрів не мають змоги бачити роботи одне одного, бо просто немає коштів на проживання в готелі. Організатори сподіваються на меценатів, які допоможуть у майбутньому вирішити цю проблему. Поки ж фінансово сприяють опіка голови облдержадміністрації та самі глядачі, які з задоволенням купують квитки. Адже цікаво побачити і київський театр «Срібний острів», і дніпропетровський «Верим», і харківський «На узбіччі»... Суми теж підготували новину — до двох відомих театрів додається новий місцевий «Free fly». Саме він обіцяє стати відкриттям фестивалю.

11 травня

Інші дати
11 травня відзначають:
  • Всесвітній день мігруючих птахів.
  • Міжнародний день астрономії.
Розгорнути
Народився Володимир Огієвський
(1890, с. Крапивна, Росія - 1979) - український вчений в галузі радіотехніки. Під його керівництвом створено першу в Україні радіомовну станцію.
Розгорнути
Народився Григорій Гельфандбейн
(1908, м. Херсон - 1993) – український літературний критик, публіцист, дослідник української літератури та театру. Автор книги "Молода поезія", біографічних нарисів про українських артистів "Д. І. Антонович", "І. О. Мар’яненко".
Ну що б, здавалося, слова... Слова та голос — більш нічого. А серце б’ється — ожива, Як їх почує!.. Знать, од Бога І голос той, і ті слова Ідуть меж люди! . . . . . . . . (Тарас Шевченко)
Розгорнути