chrome firefox opera safari iexplorer

На Луганщині закрили половину пологових будинків

27 січня 2012 о 12:56

У Луганській області в ході реформування сфери медицини закрили половину пологових будинків: з 31-го залишилося 16.

Як передає кореспондент УНІАН, про це начальник Головного управління охорони здоров`я облдержадміністрації Павло МАЛИШ заявив учора під час Ради регіонів.

«Охорона материнства і дитинства – пріоритет у роботі обласної влади Луганщини. Нещодавно, коли в області був 31 пологовий будинок, з яких – 14 малопотужних, в області щороку вмирало більше 300 новонароджених (дитяча смертність становила майже 15%). Проте завдяки реформуванню системи охорони здоров`я нам вдалося знизити дитячу смертність на 7%», – сказав він.

За словами П.МАЛИША, в області створюється трирівнева система надання медичної допомоги матерям і дітям. На першому рівні – 12 міжрайонних пологових будинків (в Антрациті, Ровеньках, Стаханові, Краснодоні, Первомайську, Луганську – два пологові будинки, Рубіжному, Біловодському, Старобільському, Сватівському і Білокуракінському районах).

«Для цього нам необхідно закрити ще 5 малопотужних відділень у Брянці, Кіровську, Красно донському, Станично-Луганському і Троїцькому районах», – додав начальник обласного управління.

На другому рівні будуть створені три регіональні перинатальні центри (в Сєверодонецьку, Алчевську і Красному Лучі).

Третій рівень – це перинатальний центр на базі обласної клінічної лікарні, будівництво якого закінчиться вже цього року.

«Ця система дасть змогу звести до мінімуму рівень дитячої і материнської смертності і вийти на європейські показники — 5%», – заявив П.МАЛИШ.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути