chrome firefox opera safari iexplorer

«Мистецький арсенал» готується до масштабної реконструкції

29 лютого 2012 о 14:30
Цього року розпочнеться масштабна реконструкція музейного комплексу «Мистецький арсенал».

Як зазначає газета «Сегодня», біля комплексу побудують найбільшу площу в Україні, вулиця Лаврська стане прогулянковою. Історичні вали, що об'єднають мостом, зроблять пішохідними.

Крім того, під площею побудують дворівневий підземний паркінг, два готелі і концертний майданчик.

За словами автору проекту, архітектора Андрія Миргородського, до комплексу буде 5 під'їздів."А Історичні вали хочемо підсипати, надати їм форми, що була спочатку. Це найбільша земляна оборонна споруда в Європі. Проте їх треба сформувати, адже вони всі зруйновані", — каже він.

З історичного насипу буде декілька спусків, а під ними зроблять пішохідні проходи. За валами побудують декілька будівель: різнокольоровий Шевченківський дім (на фото), для побудови якого шукають місце уже багато років. В цій будівлі розташуються архіви, освітні та культурні заклади.

В зеленому скляному будинку (на першому плані проекту) буде туристичний комплекс із готелем. За ним, під купольним дахом хочуть спорудити багатофункціональну залу, де проводитимуться концерти і зібрання.

На Лаврській — між Мистецьким арсеналом та Лаврою — буде пішохідна зона, а автодорогу приберуть. Утім, потрапити на площу Слави, наприклад, до бульвару Дружби народів буде неважко.

«Якщо рухатися від площі Слави, навпроти пам'ятнику Голодомора праворуч буде починатися нова вулиця. Вона проходитиме за валами і Арсеналом і буде виходити на вул. Цитадельну. Там є коридор, де можна прокласти вулицю», — розповідає архітектор.

Весь проект коштуватиме 1,5 млрд. грн. Замовником виступив Держуправсправами при Адміністрації Президента (ДУСя).

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути