chrome firefox opera safari iexplorer

Оголошено переможців першої української музичної премії «YUNA»

09 лютого 2012 о 13:06

У Києві відбулася музична церемонія Yuna Awards. 

Перша премія «Yuna» відбулася під гаслом «Україна – 20: кращі за 20 років» і відзначила найкращих діячів музичного мистецтва за 20 років незалежності України.

Головними тріумфаторами вечора стали рок-ветерани «Воплі Відоплясова», що отримали нагороди в трьох з восьми номінацій, в яких були заявлені.

Альбом «ВВ» 1997-го року «Музіка» був визнаний «Кращим українським альбомом останніх 20 років», пісня «Весна» — «Кращою композицією», а кліп на неї — «Кращим українським відео».

Кращою українською групою були названі «Океан Ельзи».

— кращий виконавець 20-річчя- Олександр Пономарьов,

краща виконавиця — Ірина Білик,

кращий композитор — Костянтин Меладзе.

Переможцем в категорії «Кращий автор слів» став вокаліст «Бумбокса» Андрій Хливнюк, який віддав свою нагороду Юрію Рибчинському.

Спеціальна премія «За внесок у розвиток української культури» була вручена Софії Ротару.

Визначення номінантів та лауреатів Yuna Awards проходило в два етапи. На першому етапі складався список претендентів на нагороду, після чого за підсумками голосування журналістів і діячів українського музичного бізнесу вибиралися п'ятірки фіналістів. З них голосуванням членів журі Yuna Awards і визначалися лауреати.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути