chrome firefox opera safari iexplorer

Єдиний український підводний човен здійснив історичний вихід за межі майстерні

20 березня 2012 о 17:36

20 березня єдиний український підводний човен «Запоріжжя» U-001 Військово-морських сил України вперше за останні кілька десятків років покинув межі 13-го судноремонтного заводу у Севастополі і вийшов у міську бухту для виконання навчальних завдань.

Як повідомили у Міноборони, в даний час у Севастопольській бухті екіпаж підводного човна виконує навчальні завдання з відпрацювання повсякденної організації життя корабля при стоянці на якорі в морі.

«Через кілька днів Запоріжжя повернеться до заводської стінки, де продовжить підготовку до ходових випробувань», — зазначили в Міноборони.

Повідомляється, що раніше відбулися швартові випробування корабля. «Крім того, з екіпажем Запоріжжя проводяться навчання та тренування», — додали в Міноборони.

Як відомо, за час знаходження підводного човна Запоріжжя у складі ВМС України він через свою незадовільною технічної готовності жодного разу самостійно не виходив у море і не здійснював підводних занурень.

Високопоставлені представники Міноборони і Генштабу України раніше неодноразово заявляли про безперспективність знаходження єдиної субмарини у складі ВМС країни, тим більше, що у складі українського флоту немає офіцерів, а тим більше матросів-підводників, які мають навички підводного плавання в останні 15 років.

Самостійний вихід підводного човна Запоріжжя з заводу планувався ще у травні 2011 року, але був перенесений через виявлені несправності у діючих механізмах.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути