chrome firefox opera safari iexplorer

Київ визнали найбруднішою столицею Європи

22 червня 2012 о 17:41

Київ отримав звання найбруднішої столиці Європи.

Основні причини — велика кількість вихлопних газів, невпорядковані сміттєзвалища та погана водопровідна вода. Про це свідчать дані дослідницького центру Economist Intelligence Unit (Великобританія).

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Інституту екології міста, кияни змушені вдихати більше 20 видів шкідливих для здоров'я домішок, серед яких діоксид сірки, оксид вуглецю і діоксид азоту.

Таку забрудненість повітря спричинила тотальна автомобілізація населення, яка в останні роки била всі рекорди. Навіть економічна криза не переламала цю динаміку, лише тимчасово пригальмувавши зростання кількості автомобілів.

Крім того, нічого не було зроблено, щоб люди використовували альтернативні екологічні засоби пересування.

Інфраструктура будується не за один рік, тому ситуація при збереженні статусу-кво буде тільки посилюватися.

Єдиним логічним рішенням у такому положенні екологи вбачають використання вже наявної інфраструктури більш оптимальним способом.

Як варіант, пропонується використовувати менш шкідливий в плані екології і більше пристосований для міста мототранспорт. Він споживає менше палива і тому менше коптить, не варто в пробках і тому виділяє менше вихлопних газів порівняно з автомобілем, якщо порівнювати абсолютні показники.

Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути