chrome firefox opera safari iexplorer

Збірна команда українських шаблісток виграла «срібло» Чемпіонату Європи з фехтування

21 червня 2013 о 11:22

Збірна команда українських шаблісток у складі Ольги Харлан, Галини Пундік, Аліни Комащук і Олени Вороніної завоювала «срібло» чемпіонату Європи з фехтування, який проходить у ці дні у Загребі (Хорватія). Фехтування Українки програли «золото» збірній Росії. 

Як передає кореспондент УНІАН, до фінального поєдинку українки майже не мали особливих проблем. Зустріч у 1/8 фіналу наша команда пропускала, оскільки була посіяною на цьому турнірі, а розпочинала боротьбу одразу у чвертьфіналі зі збірною Азербайджану. Без проблем перемігши східних суперниць, українки у півфіналі також перемогли польську команду і вийшли у фінал. На тему: Харлан виграла чемпіонат України з фехтування на шаблях

Суперником у фіналі була збірна Росії, якій українки програли європейське «золото» в 2011 і 2012 роках. Як і в українській збірній, де на місце олімпійських чемпіонок – травмованої Ольги Жовнір і Олени Хомрової, яка проходить відновлювальний період, пришли молодші Комащук і Вороніна, росіянки виступали без срібної призерки Олімпійських ігор у Лондоні 2012 Софії Великою, її місце посіла Яна Єгорян. Враховуючи такі зміни у складах, поєдинок обіцяв бути цікавим. 

Першими на доріжку вийшли Харлан і Галіакбарова. Тут ініціатива була на стороні Харлан, і по закінченню поєдинку українки вели в рахунку 5:3. Проте вже наступний бій корінним чином змінив розстановку сил – Катерина Дьяченко змогла нанести Пундік 7 ударів, не одержавши при цьому жодного, і рахунок став вже 10:5 на користь росіянок. Два наступні поєдинки наші дівчата так само програли – 2:5 і 3:5, тому на п'ятий бій Харлан виходила, відстаючи у рахунку від Юлії Гаврилової на 10 ударів – 10:20, що не перешкодило їй завершити бій з рахунком 23:25, скоротивши, таким чином, розривши з 10 до 2 ударів. Шостий поєдинок Дьяченко-Комащук спортсменки закінчили внічию – 5:5, а в сьомому обидві команди одночасно зробили заміни – Україна замінила Пундік на Вороніну, а Росія – Гаврилову на Єгорян. Останньою вдалося завдати на два удари більше, ніж її суперниці і, збільшити відрив Росії від України до 4 очок – 35:31. Але вже в наступному поєдинку з Галіакбаровою Комащук вдалося вдруге за зустріч вивести українську збірну вперед – 40:39. 

Долю підсумкового дев'ятого поєдинку вирішували Дьяченко і Харлан. Спочатку ініціатива була на стороні Дьяченко, і вона повела у рахунку 44:42. Але Харлан вдалося порівняти рахунок – 44:44. Завдати переможного удару українці перешкодила прикра помилка. Правильно прорахувавши дії Дьяченко, вона чітко виконала один з своїх коронних прийомів – узяла «четвертий» захист, а от при у відповідь ударі – просто не улучила по суперниці, чим негайно і скористалася Дьяченко, яка перейшла у відповідь в атаку і завдала 45-го удару, – 44:45. Бронзові нагороди завоювали шаблістки Італії. 

У свою чергу українські чоловіки-рапіристи, що так само змагалися цього дня, медалей не завоювали. Шансу дістатися до п'єдесталу їх позбавили угорці ще в 1/8 фіналу. Таким чином, Андрію Погребняку, Ростиславу Герцику, Клоду Юнесу і Володимиру Колтиго довелося продовжити боротьбу за місця з 9-го по 16, за підсумками якої вони стали 11-ми. 

Чемпіоном Європи у чоловіків стала збірна Німеччини, які обіграла у фіналі поляків. Третє місце — у команди Великої Британії.

Джерело: УНІАН
Розділи: Спорт в Україні

22 вересня

Інші дати
Народився Олександр Потебня
(1835 – 1891), український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч. Основоположник т. з. психологічного напряму в слов’янському мовознавстві. Автор праць із загального мовознавства, фонетики, наголосу, граматики, семантики, етимології, діалектології, теорії словесності, фольклору, етнографії, досліджень про походження мови, взаємозв’язок мови та мислення тощо.
«Ідея національності здатна сприяти людському поступові, якщо вона стверджує взаємоповагу права народів на самостійне існування та розвиток; коли ж через цю ідею стверджують зверхність однієї спільноти над іншою, то вона набуває реакційного смислу» (О.Потебня).
Розгорнути