chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра відбудеться презентація каталогу «Мозаїки Михайлівського Золотоверхого собору»

09 липня 2013 о 14:16

10 липня, о 15.30 в Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбудеться презентація проекту «Робота, спрямована на збереження колекції автентичних мозаїк ХІІ ст. Михайлівського Золотоверхого собору», які зберігаються на хорах Софійського собору.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства культури, цей проект реалізовано за грантом Американського посольського фонду збереження культурної спадщини.
Також буде представлений вперше виданий в Україні науковий каталог «Мозаїки Михайлівського Золотоверхого собору». До цього існував чорно-білий каталог, виданий у 1966 р. в Москві.

У презентації візьмуть участь міністр культури України Леонід Новохатько, Посол США в Україні Джон Теффт, голова Наглядової ради Національного заповідника «Софія Київська», академік Петро Толочко, генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Олена Сердюк, генеральний директор Видавничого дому «АДЕФ-Україна» Ігор Шпак.

У прес-службі Мінкультури нагадали, що проект «Робота, спрямована на збереження колекції автентичних мозаїк ХІІ ст. Михайлівського Золотоверхого собору» переміг в міжнародному конкурсі та отримав грант Американського посольського фонду збереження культурної спадщини на його реалізацію.

Метою Фонду, створеного ще в 2001 році, є допомога у справі збереження визначних історико-культурних об’єктів міжнародного і національного значення.
Роботи за проектом тривали близько одного року з дати підписання грантової угоди між Національним заповідником «Софія Київська» та Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні і були завершені 30 червня 2013 року.

Науковим керівником робіт виступив багаторічний дослідник Михайлівських мозаїк – кандидат мистецтвознавства, завідувач відділу історичних досліджень Національного заповідника «Софія Київська» Юрій Коренюк. Він є і автором каталогу, виданого українською та англійською мовами.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути