chrome firefox opera safari iexplorer

Майже 400 чиновників МВС фіктивно отримали статус «учасника бойових дій»

02 вересня 2013 о 12:38

У період з 2000 по 2012 роки статус учасника бойових дій за «операції в Косово» отримали 385 військовослужбовців МВС, які ніколи не перебували там у якості національного контингенту або персоналу — тобто не були відправлені туди для участі в миротворчій місії, повідомляє Високий замок з посиланням на ZN.UA.

Серед них — міністри МВС Юрій Кравченко, Юрій Смирнов та Микола Білоконь, заступники міністра Микола Любар, Олександр Міленін, Геннадій Москаль та Олександр Новіков, начальник головного штабу МВС Віктор Зубчук, керівник міністерського апарату Олександр Харламов, голова господарського управління міністерства Володимир Подзігун. А також керівник Центру культури і мистецтв МВС, ректор Національного університету внутрішніх справ, начальник Центру громадських зв'язків Апарату Міністра, заввідділом тижневика "Іменем Закону " та багато інших.

«Схема отримання статусу була гранично проста. Два рази на рік керівництво ООН обов'язково проводить так звані медальні паради. Це урочистий захід, на якому члени місії нагороджуються медаллю ООН „На службі миру“. На цих заходах повинні бути присутніми керівники підрозділів місії та представники керівників відомств, що відправили свої підрозділи. Таким чином, в МВС формувалася делегація, яка прямувала з одноденним візитом у Косово для підняття бойового духу і нагородження своїх підлеглих», — пише оглядач ZN.UA Максим Шпаченко.

До складу делегації, що затверджується першими особами міністерства, потрапляли генерали, полковники, молодший офіцерський склад і навіть журналісти. Прибувши на один день у Косово, вони брали участь у нагородженні і поверталися до Києва.

А потім ставили свій підпис під типовим рапортом з проханням розглянути питання про визнання його учасником бойових дій «у зв'язку з тим, що такого-то числа я перебував у службовому відрядженні у складі Спеціального миротворчого підрозділу МВС України в Косово». При цьому до рапорту додавалася типова довідка про те, що офіцер такий-то «притягувався до проведення спеціальних операцій по перекриттю контрабандних шляхів провозу вогнепальної зброї та наркотиків на територію Косово і їх вилученню, а також до операцій з конвоювання вибухонебезпечних предметів».

Командир підрозділу І.Касьян , даючи свідчення в прокуратурі, визнав, що ці довідки підписувалися, «оскільки було пряма вказівка з міністерства», а готувалися вони «для того, щоб надалі представники МВС на їх підставі отримали статус учасника бойових дій».

Власникам цього статусу, за українським законодавством, надаються пільги — від безкоштовних путівок в санаторії до 75-відсоткової знижки на оплату комунальних послуг.

Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути