chrome firefox opera safari iexplorer

Нацбанк вводить 50 копійок із нового матеріалу

13 вересня 2013 о 14:03

Національний банк України з 1 жовтня вводить розмінну монету номіналом 50 копійок із нового матеріалу.

Про це у прес-службі Нацбанку повідомили агентству «Інтерфакс-Україна».

«До 2013 року для карбування розмінних монет номіналом 50 копійок використовувалися заготовки, виготовлені зі сплаву алюмінієвої бронзи. Монети номіналом 50 копійок із низьковуглецевої сталі з гальванічним покриттям вводяться в обіг із 1 жовтня 2013 року», — зазначили там.

Згідно з повідомленням, введення в обіг монет з низьковуглецевої сталі з гальванічним покриттям закріплено згідно з постановою НБУ № 287 від 17 липня 2013 року. Рішення ухвалено з урахуванням міжнародного досвіду.

У прес-службі НБУ наголосили, що монети старого зразка не вилучатимуть з обігу.

«Основна передумова зміни матеріалу заготовок (і це є загальносвітовою тенденцією) — підвищення вартості кольорових металів (і сплавів) на міжнародному ринку, що призводить до збільшення собівартості виготовлення розмінних монет», — роз'яснили в Нацбанку.

За оцінкою НБУ, зміна матеріалу монет не чинитиме впливу на строки обігу розмінних монет та їх захищеність від підробки.

Для карбування розмінних монет в Україні використовуються іржостійка сталь (монети номіналом — 1, 2, 5 коп. ) та алюмінієва бронза (монети номіналів — 10, 25 і 1 грн). До початку серпня 2013 року в обігу перебували понад 1,008 млрд монет номіналом 50 коп.

У повідомленні також наголошується, що НБУ продовжить роботу з оптимізації технічних характеристик наявних грошових знаків, зокрема, розмінних монет середніх номіналів.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути