chrome firefox opera safari iexplorer

Національний художній музей хвилюється щодо експонатів через заворушення на Грушевського

20 січня 2014 о 17:03

Музей закликав всі сторони громадянського протистояння пам'ятати про відповідальність за збереження державної культурної спадщини.

У зв'язку з ситуацією, яка склалася на вул.Грушевського, Національний художній музей України звертається до президента, прем'єр-міністра, уряду, представників опозиції та громадського сектору з вимогою утриматися від дій, які можуть завдати шкоди пам'ятці архітектури — будівлі НХМУ, а також колекції вітчизняного образотворчого мистецтва, що зберігається в ній. Відповідне звернення розміщено на сайті музею.

«Беручи до уваги масштаб і серйозність небезпеки, яка загрожує НХМУ внаслідок ескалації громадянського конфлікту і ведення активних дій поблизу музею, закликаємо всі сторони громадянського протистояння: пам'ятати про відповідальність за збереження державної культурної спадщини, утримуватися від навмисних або випадкових дій, які можуть призвести до пошкодження музею та прилеглої до нього території, здійснювати колективне сприяння співробітникам музею у виконанні їхній службових обов'язків», — йдеться у зверненні.

Нагадаємо, з 19 січня на вулиці Грушевського у Києві тривають зіткнення між демонстрантами і бійцями внутрішніх військ та спецпідрозділу «Беркут». З ранку понеділка вулицю перекрито залишками згорілої техніки, за якою стоять кілька сотень силовиків зі щитами і десятки міліцейських автобусів.

Будівлю головного художнього музею розташовано у самому епіцентрі подій — на вул.Грушевського, 6.

Джерело: ZN.UA
Розділи: Новини культури

8 травня

Інші дати
Микола Козловський
1921 –  український майстер фотографічних справ. Лауреат Шевченківської премії за фотоальбом «Києве мій».  
Розгорнути
Народився Данило Лідер
(1917, с. Вікторівка, Росія - 2002) - художник театру, педагог. Народний художник України. Серед найвідоміших робіт: оформлення вистав "Ярослав Мудрий" І. Кочерги, "Король Лір" В. Шекспіра, "Дядя Ваня" А. Чехова, "Візит старої дами" Ф. Дюрренматта, "Тев'є-Тевель" за Шолом Алейхемом.
Розгорнути
Народилася Надія Кибальчич
(1878, с. Ясногород Житомирської обл. - 1914) - українська письменниця, перекладачка. Автор книжок "Поезії", "Дитячі оповідання", "Малий Ніно", "Спогади кота Сивка" та ін.
Розгорнути
Народився Василь Вовк-Карачевський
(1834, с. Дуболучівка Чернігівської обл. - 1893) - український громадсько-культурний діяч, публіцист, перекладач, Автор публіцистичних сатей, історичних досліджень ("Канів і його коротка історія"), перекладів праць М. Костомарова, М. Дашкевича, В. Антоновича.
Розгорнути