chrome firefox opera safari iexplorer

Перший український супутник зв'язку запустять російські військові

21 січня 2014 о 10:37

Голова уряду РФ Дмитро Медведєв підписав розпорядження, що дозволяє запуск з космодрому Байконур космічного апарату «Либідь» в інтересах України .

"Проект розпорядження про проведення запуску з космодрому Байконур ракетою-носієм "Зеніт- ЗSLБФ « з розгінним блоком „Фрегат -СБ“ космічного апарату телекомунікаційного призначення»Либідь" внесений Роскосмосом", — йдеться в тексті розпорядження, розміщеного на сайті уряду РФ у вівторок, 21 січня.

У ньому наголошується, що запуск космічного апарату забезпечується фахівцями Роскосмоса під керівництвом Державної комісії з проведення льотних випробувань засобів виведення космічних апаратів. Після виведення супутника на задану орбіту він буде включений в національний регістр України.

«Сертифікатом кінцевого користувача на апарат „Либідь“ підтверджується, що вказаний космічний апарат буде використаний виключно для невійськових комерційних цілей», — йдеться в документі.

Розпорядженням також дозволяється Міноборони Росії використовувати на договірній основі космічні системи і комплекси військового призначення та залучати особовий склад військових частин для забезпечення цього запуску.

У документі вказується, що ракета-носій «Зеніт- 3SLБФ», розгінний блок «Фрегат — СБ» і КА «Либідь» виготовлені за рахунок позабюджетних джерел. Підготовка і запуск апаратів також фінансуються з позабюджетних джерел.

Раніше повідомлялося, що космічний апарат « Либідь» виготовлений компанією «Інформаційні супутникові системи» ( ІСС) імені Решетньова.

Супутник «Либідь» — перший український геостаціонарний телекомунікаційний супутник. Призначається для надання послуг регіонального та зарубіжного телерадіомовлення, безпосереднього телемовлення, надання послуг мультимедіа та інтернету, а також забезпечення передачі даних, телефонії, відеоконференцій на основі VSAT.

Джерело: Newsru.ua
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути