chrome firefox opera safari iexplorer

В інтернеті з’явився сайт про ключові російські міфи української історії

24 вересня 2014 о 12:45

Українські історики створили сайт «Lікбез» для отримання компетентної історичної інформації і спростування неправдивих відомостей з історії України.

Поціновувачі історії знайдуть на сайті для себе чимало цікавого: уже зараз там опубліковано близько півсотні статей про різноманітні історичні факти та події української історії, які часто стають об’єктом перекручень та неправильного використання на користь російської пропаганди.

Як розповів історик, етносоціолог, публіцист Кирило Галушко, більшість міфів російської пропаганди крутяться навколо таких основних тем: Крим і «Новоросія» – споконвічно російські території; Україна – це штучне утворення, яке не має історії до 1991 року; територія України – це подарунки або царів, або більшовицьких вождів; українці – народ-зрадник, який під час Другої світової війни був нацистськими колаборантами, і не вніс жодного внеску у перемогу над Гітлером.

На сайті можна знайти прості роз’яснення щодо найпоширеніших перекручень української історії. Для тих, хто хоче дізнатися більше – дано посилання на джерела.

Над проектом працює близько 20 істориків з Інституту історії України НАНУ, Українського інституту національної пам’яті, Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Наукового гуманітарного товариства, Інституту української археографії, Всесвітньої асоціації україністів.

Джерело: watcher.com.ua
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути