chrome firefox opera safari iexplorer

Проїжджу частину Хрещатика пропонують звузити на 3 смуги

23 жовтня 2014 о 11:05

У Києві розглядають можливість звуження проїжджої частини вулиці Хрещатик з восьми до п'яти смуг з облаштуванням трьох наземних пішохідних переходів.

Про це під час обговорення в рамках воркшопу «Пішохідний Хрещатик» заявив спеціаліст управління інженерно-транспортної інфраструктури Департаменту містобудування та архітектури Віктор Петрук, повідомляє сайт Департаменту.

При цьому, за словами чиновника, його пропускна здатність не буде зменшена, а швидкісний режим навіть зросте.

Він пояснив, що пропускна здатність 8-смугового Хрещатика абсолютно не адекватна пропускній здатності прилеглих вузлів.

«Восьмисмуговий Хрещатик може пропускати до 5,5 тисяч автомобілів на годину в одному напрямку. У той же час, вранці Європейська площа в напрямку Хрещатика пропускає тільки близько 3,2 тисячі автомобілів на годину, а ввечері Бесарабська площа – близько 2,2 тисячі автомобілів на годину», — розповів Петрук.

За його словами, за рахунок звуження проїжджої частини можна буде поліпшити характеристики центральної вулиці міста, влаштувати наземні пішохідні переходи та «позбутися любителів швидкісної їзди».

Петрук уточнив, що від вул. Б. Хмельницького до вул. Михайлівської пропонується звузити проїжджу частину Хрещатика до трьох смуг в напрямку Бессарабки і до двох смуг в напрямку Європейської площі.

При цьому можна організувати регулювання перехресть Б. Хмельницького – Хрещатик, Прорізна – Хрещатик і Михайлівська – Хрещатик у дві фази.

«Ми промоделювали цю ситуацію і побачили, що знаходимося на правильному шляху. Схема організації руху і світлофорне регулювання дозволяє пропускати пішоходів біля ЦУМу, Департаменту архітектури та Будинку Профспілок по денній поверхні, не ускладнюючи при цьому автомобільний рух», - резюмував Петрук.

Чиновник зазначив, що зробити центральну вулицю міста повністю пішохідною поки не можливо, бо Хрещатик є найважливішою транспортною магістраллю загальноміського значення.

Але у перспективі, якщо під Хрещатиком з'явиться транзитний тунель, можна буде говорити про розвиток на Хрещатику пішохідної зони.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути