chrome firefox opera safari iexplorer

Відновити кінотеатр «Жовтень» допомагають Тарантіно, Чаплін й Ступка

07 травня 2015 о 09:00
gazeta.ua

Київська влада виділила 12 мільйонів гривень для відновлення кінотеатру «Жовтень». З осені йдуть роботи по реконструкції будівлі. Кінотеатр підпалили в жовтні під час показу одного з фільмів фестивалю «Молодість». Вже в листопаді Подільська прокуратура висунула обвинувачення в хуліганстві двом хлопцям, які кинули в кінозалі димові шашки під час перегляду сеансу. Зараз міліція відкрила друге кримінальне провадження щодо умисного підпалу. Правоохоронці поки не мають версій, хто міг вчинити злочин.

Хоча двері «Жовтня» для глядача зачинені, «Благодійний фонд підтримки кінотеатру Жовтень» створили кіноклуб. Кожного четверга в «Сінема Сіті» йде показ фільмів. Зібрані кошти йдуть на відновлення кінотеатру.

Також на сайті «Жовтня» проходить благодійна акція. Кожен охочий може зробити внесок сумою в 40 гривень. Після закінчення реставрації кінотеатру можна буде придбати квиток на будь-який сеанс за пільговою ціною. Всі зібрані кошти підуть на оновлення обладнання, зокрема, цифрового кінопроектора.

Сергій Щелкунов, засновник спільноти «Врятуй Жовтень», розповідає, що охочих допомогти досить багато.

«Коли ще не було презентовано проекту реконструкції, збирати гроші на кінотеатр було досить складно. В першу чергу, через військову агресію на Сході України. До того ж, ремонтні роботи почались тільки нещодавно, хоча пройшло вже півроку. Але ми цей час використали, щоб знайти відповідальних волонтерів, які б могли очолити різні благодійні проекти, — Андрій додає, що трапляються випадки, коли волонтери беруться за якусь роботу, а потім безслідно зникають. — Це нормально. Така специфіка нашої діяльності».

З кінця квітня діє акція «Cinema Postcards». Дизайнер Сергій Клепик створив листівки на тему кіно.

«Спочатку задумувались листівки ручної роботи, в різних граверних техніках, але цифрові ілюстрації створювались швидше і тому на сьогоднішній день всі комплекти надруковані типографським способом», — розповідає Сергій.

Є український комплект з портретами Богдана Ступки, Івана Миколайчука йОлександра Довженка. Але найбільш популярними серед покупців стали Квентін Тарантіно, Джим Джармуш й Вес Андерсон. Також є листівки із зображенням Чарлі Чапліна. Одна листівка коштує 15 гривень, набір із трьох — 30 гривень.

Завдяки волонтерам, міська влада зобов'язалась відновити «Жовтень» до осені 2015 го року, аби фестиваль «Молодість» пройшов в звиклих для киян стінах. Кінотеатр буде мати такий же вигляд, яким він був до пожежі — шість залів разом із невеличким кафе. Директор кінотеатру Людмила Горделадзе зазначає, що реставрація будівлі йде строго за проектом. Тому «новий Жовтень» має стати повною копією попереднього. Директор додає що, можливо, хотілось би мати виставкові центри, але вони не передбачені у проекті.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Суспільство

22 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі