chrome firefox opera safari iexplorer

Літо цілий рік — термальні джерела України

04 грудня 2015 о 13:41
turystam.in.ua

Хоча цього року українська зима і балує нас теплими деньками, гадаю, що багатьом хотілося б відвідати теплу країну. Однак літні курорти серед зими, можливі навіть у межах нашої держави. Адже термальні озера мають сталу температуру у 30-35 градусів, яка дозволяє людині купатися в озері, не залежно від навколишньої температури.

Територіально в Україні термальні озера локалізовані у Криму і на Закарпатті.

На території Закарпаття нараховується близько 50 джерел термальних вод. В основному ці джерела — штучні. Освоєні джерела і басейни є в наступних місцях: турбаза Закарпаття, турбаза Боржава, санаторій Косино.

Тут використовуються такі типи вод: вуглекислі, крем'янисті — Береговське родовище; азотні — Іванівське, Боржавське; азотно-метанові і йодо-бромні хлоридно-натрієві — Гараздівське родовище.

Термальный бассейн. Берегово. ЗакарпатьеБереговський район

На території курорту Берегово є безліч джерел і басейнів із термальними водами, купання в яких можливе як влітку, так і взимку. Тут використовуються вуглекислі, кременеві типи вод. Басейни з термальною водою діють круглий рік. Температура води на поверхні 36 градусів. Вода використовується для лікування органів руху, серцево-судинної системи, центральної нервової системи, хвороб шкіри.

Навчально-спортивна база «Закарпаття», м. Берегово

На базі є відкритий 50-ти метровий басейн із термальною водою, який діє весь рік. Температура води на поверхні 36 градусів. Вода використовується для лікування органів руху, серцево-судинної системи, центральної нервової системи, хвороб шкіри. База «Закарпаття» знаходиться в центрі м. Берегово.

Закарпатська область. Берегово, пл. Корятовича, 1

Санаторій «Косино» в с. Косонь

Є ванне відділення з декількома видами лікувальних ванн, 2 свердловини з термальною водою. Відкритий басейн із термальною водою працює до вересня. Температура води на поверхні — 50 градусів. Вода за хімічним складом є аналогом Нафтусі, використовується для лікування органів руху, центральної нервової системи, серцево-судинної системи і гастриту.

Санаторій знаходиться недалеко від шосе Берегово — Чоп на відстані 18 км від м. Берегово і 6 км від с. Косино.

 

У селі В. Бакта є 2 свердловини з метановою крем'янистою хлоридно-натрієвою термальною водою. Температура води 36-60 градусів.

Вода використовується для лікування нервової системи, серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, шкіри, обміну речовин, органів травлення.

Свердловина знаходиться на відстані 8 км від м. Берегово, неподалік від траси Берегово — В. Бакта.

Також свердловина є в селі Яноші. Тут термальна слабкомінералізована хлоридно-натрієва вода, температура 41 градус. Вода використовується для лікування органів травлення, обміну речовин, нервової, серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату, шкіри.

Свердловина знаходиться на трасі Мукачево — Берегово на відстані 10 км. від м. Берегово.

Іршавський район

В Іршавському районі розташоване одне з найбільших родовищ термальних метанових гідрокарбонатно-хлоридних натрієвих йодо-бромних вод типу Хайдусобосло із численими виходами цих вод у с. Велика Ростока, Мала Ростока, Дубрівка, Гребля, Кам’янське, Медяниця, Дунковиця, Доробратово та ін. Прямих аналогів термальних метанових йодо-бромних вод Іршавського родовища на Україні немає. Зараз вода використовується зовнішньо у вигляді ванн у водолікарнях пансіонату «Факел» (с. Довге), с. Кам’янське для лікування серцево-судинних захворювань, органів опорно-рухового апарату.

Мукачівський район

У районі є сульфідні термальні води — азотно-метанові, крем'янисті і хлоридно-натрієві.

Лікувально-оздоровчий комплекс «Латоріца»:

— відкритий басейн із термальною водою,

— лікувальний відділ (5 ванн, соляна кімната, масаж, мануальна терапія).

Поруч із комплексом «Латоріца» знаходиться свердловина з термальною водою, яка безпосередньо з джерела надходить у ванне відділення. Температура води — 35 градусів. Рекомендується використовувати як для плавального басейну, так і для лікування. Її цілющі властивості допомагають при лікуванні захворювань шкіри, верхніх дихальних шляхів, опорно-рухової, нервової і серцево-судинної систем.

Мукачево.

Хустський район

Водолікарня «Теплі води».

Хустский район, с. Велятино, вул. Санаторна, 2

Скважина глибиною 100 метрів. Вода термальна хлоридно-натрієва. Температура 50 градусів. На поверхні з води активно виділяється вуглекислота. Вода використовується для лікування захворювань опорно-рухового апарату, органів дихання, серцево-судинної і нервової системи.

Тячівський район

У селі Велика Вуглинка є закрита свердловина теплої мінеральної води, а в с. Теребля свердловина з геотермальною водою з високим вмістом кухонної солі

Закарпатські термальні басейни позбавляють хронічних недуг

На басейнах із термальною водою в місті Берегово і селі Косино в Закарпатської області — гарячий сезон. Саме у цю пору, коли на вулиці ще не дуже спекотно – в самий раз стрибнути в тепленьку воду.

Адже тут можна не лише викупатися, поплавати, але ще і зміцнити своє здоров'я.

До Берегово і Косино часто приїжджають туристи не лише із Закарпаття, але і з сусідніх областей України. Адже декілька днів, проведених у термальних басейнах, істотно допомагають позбавиться від багатьох хронічних захворювань.

Басейн у Берегово був побудований ще в радянські часи – у  60-х роках

Басейн у Берегово, наприклад, був побудований ще в радянські часи – в 60-х роках. Спочатку його зводили як спортивну базу для спортсменів зі всього Союзу. А пізніше геологи, які розвідували тут підземні джерела води, зробивши лабораторні аналізи, заявили, що вода володіє цілющими властивостями. Напередодні Олімпіади-80 в Береговому навіть проводилися всесоюзні тренування. Зараз басейн також не порожній: періодично його орендують українські спортсмени під керівництвом відомих тренерів. А ось кілька років тому в селі Косино, недалеко від Берегова, побудували нову базу відпочинку, яка також базується в основному на термальних водах. Правда, тутешні басейни за обсягом набагато менші береговських, але властивості води — аналогічні.

— Вода з-під землі надходить із температурою 53 градуси, — розповідає кореспондентові UA-Reporter.com лікар Ольга Шелухович. — Доки піднімається вгору – температура знижується до 35-40 градусів. Термальна вода лікує урологічні, серцево-судинні, ендокринні, гінекологічні, стоматологічні захворювання, а також хвороби опорно-рухового апарату, дихальних шляхів, обміну речовин.

Це ж підтверджують і туристи, які з року в рік за традицією приїжджають сюди підлікуватися.

22 вересня

Інші дати
Народився Олександр Потебня
(1835 – 1891), український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч. Основоположник т. з. психологічного напряму в слов’янському мовознавстві. Автор праць із загального мовознавства, фонетики, наголосу, граматики, семантики, етимології, діалектології, теорії словесності, фольклору, етнографії, досліджень про походження мови, взаємозв’язок мови та мислення тощо.
«Ідея національності здатна сприяти людському поступові, якщо вона стверджує взаємоповагу права народів на самостійне існування та розвиток; коли ж через цю ідею стверджують зверхність однієї спільноти над іншою, то вона набуває реакційного смислу» (О.Потебня).
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі