chrome firefox opera safari iexplorer

У православних християн триває шостий тиждень Великого Посту

19 квітня 2016 о 16:40

З 18 квітня у православних християн почалася шоста седмиця Великого Посту, яку називають тиждень ваїй (пальм), або Вербним тижнем.

Цей тиждень присвячено євангельським подіям, які передували стражданням Спасителя і Його Хресній смерті, пише УНІАН-Релігії.

Готуючи вірних до Страстей Христових, Православна Церква згадує царський вхід Іісуса Христа в Єрусалим, коли єврейський народ зустрічав Спасителя з гілками, вистилаючи Його дорогу своїм одягом.

У суботу шостої седмиці, 23 квітня - Лазарева субота. У цей день Православна Церква згадує чудо воскресіння Христом праведного Лазаря. Лазар помер за чотири дні до приходу Іісуса у Віфанію. Христос велів забрати камінь від печери, в якій поховали праведника, і звернувся до нього: «Лазарю! Іди геть». Лазар воскрес і вийшов з печери. Звістка про велике чудо воскресіння швидко рознеслася Іудеєю.

Шоста седмиця завершується 24 квітня Вербною неділею, з якою пов'язана історія про вхід Іісуса в Єрусалим.

Мешканці Єрусалиму, почувши звістку про воскресіння Лазаря і про прихід Іісуса, узяли пальмове гілля і зустрічали Спасителя словами: «Осанна! Благословен, хто йде в ім'я Господнє, Цар Ізраїлів!»

Іісус їхав в Єрусалим на віслюку, тим самим виконавши пророцтво, написане раніше: «Не бійся, дочко Сіонська! Ото Цар твій іде, сидячи на ослі молодому!»

Після чуда воскресіння Лазаря первосвященики вирішили вбити Іісуса. І вже через кілька днів жителі Іудеї, які вітали Іісуса Христа вигукуючи: «Осанна!», кричали: «Розіпни Його!»

У Вербну неділю в храмах освячують вербу. Освячені гілки заведено зберігати біля ікон протягом року.

Після свята Входу Господнього у Єрусалим у православних почнеться Страсний тиждень — найсуворіший. Великий піст завершиться святом Воскресіння Христового 1 травня.

Богослужіння шостої седмиці

На Вербному тижні в середу і п'ятницю у всіх храмах Української Православної Церкви будуть відслужені Літургії Передосвячених Дарів, а в суботу і неділю – Літургії свт. Іоанна Златоуста.

Великий Піст: календар шостої седмиці

Понеділок — сирі фрукти і овочі, мед, горіхи, хліб.

Вівторок — варена їжа рослинного походження, без олії.

Середа — сирі фрукти і овочі, мед, горіхи, хліб.

Четвер — варена їжа рослинного походження, без олії.

П'ятниця — сирі фрукти і овочі, мед, горіхи, хліб.

Субота — варена їжа рослинного походження, олія, хліб, вино, ікра.

Неділя — варена їжа рослинного походження, олія, хліб, вино, риба.

Розділи: Традиції

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути