chrome firefox opera safari iexplorer

Новий Трудовий кодекс можуть ухвалити вже до літа. Цікаві нововведення Кодексу

30 березня 2017 о 13:06

Верховна Рада України може розглянути і затвердити нову редакцію Трудового кодексу вже до кінця нинішньої сесії – до липня 2017 року.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє сайт «Сегодня» з посиланням на прес-службу відомства.

Рева також зазначив, що будь-які серйозні перешкоди, які унеможливлюють прийняття Трудового кодексу, який зараз готується до другого читання, відсутні. У зв'язку з цим Рева підтримав позицію президента щодо приведення документа у відповідність до взятих Україною міжнародних зобов'язань.

Як повідомляв «Фокус», головні зміни до Трудового кодексу такі:

  • При прийомі на роботу обов'язковим стане укладення письмового трудового договору між роботодавцем і працівником. Зараз це відбувається за згодою обох сторін.
  • Вагітні жінки не проходитимуть випробувальний термін при прийомі на роботу.
  • Причиною звільнення співробітника може стати розголошення службової таємниці, грубе порушення правил техніки безпеки, недостатня кваліфікація. Зараз начальник може звільнити співробітника лише за пияцтво, прогули і злодійство.
  • Трудовий тиждень не перевищуватиме 40 робочих годин, а при шкідливих умовах виробництва – 36 годин. За письмової згоди працівника кількість годин може бути збільшена до 44. У цьому випадку за кожну годину понаднормової роботи співробітнику платитимуть втричі більше. Зараз понаднормовий тариф – вдвічі вищий, ніж звичайно. При необхідності працювати з 22:00 до 6:00 оплата робочого часу зросте на 30% (зараз – на 20%).
  • Вводиться поняття гнучкого графіка і можливості роботи на дому. Іншими словами, відпрацьований час фіксуватиметься, але основним критерієм при таких умовах стане якісне виконання роботи в строк.
  • Чоловіки і жінки з рівним досвідом роботи і аналогічними обов'язками отримуватимуть однакові зарплати. Зараз це питання не регламентується.
  • Керівникам дозволять стежити за співробітниками за допомогою відеокамер. При цьому працівники повинні бути попереджені про це, а камери забороняється встановлювати в приміщеннях, де відеоспостереження може принизити гідність людини. Наприклад, у вбиральні. Зараз можливість відеоспостереження не прописана в Трудовому кодексі.
  • Щорічну відпустку збільшать з 24 до 28 днів. Обідня перерва теж буде регламентована – не менш 30 хвилин, але не більше двох годин. У новому проекті прописано, що працівник має право на короткі перерви протягом дня.
  • Розмір вихідної допомоги працівника в разі скорочення буде збільшений. Сума залежить від стажу співробітника.

При цьому до схваленого депутатами варіанту Трудового кодексу не увійшла поправка, яка повинна була розширити антидискримінаційні норми, зокрема, щодо відношення до ЛГБТ-спільноти. Але це ще не остаточне рішення. Після першого читання законопроект відправлять на експертизу до Міжнародної організації праці. Висновки цієї експертизи врахують при підготовці документа до другого читання.

Автори законопроекту кажуть, що новий кодекс може набути чинності 1 січня 2018 року.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...