chrome firefox opera safari iexplorer

«Рідна країна» долучилась до повернення Мазепи у Києво-Печерську лавру. ФОТО

20 березня 2017 о 18:04

Сьогодні, в день народження Івана Мазепи, за ініціативи Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника було презентовано проект відновлення Мазепинської вежі, що знаходиться на території лаври, і створення у ній музею Івана Мазепи.

Презентуючи цей проект, Микола Томенко нагадав, що кілька років тому його Фонд разом з акторами, митцями та громадськими діячами вирішили повернути у Києво-Печерську лавру український дух, українську енергію, українську силу та українську правду.

«Ми почали з повернення в лавру Тараса Шевченка, коли у 2014 році на місці, де Шевченко у 1846 році створив сепію із зображенням Церкви Всіх Святих, встановили памʼятний знак. Наступним масштабним проектом став започаткований у 2015 році проект з відновлення надгробного пам’ятника князю Костянтину Острозькому, який був зруйнований під час вибуху Успенського собору в листопаді 1941 року. А тепер будемо повертати у Києво-Печерську лавру Івана Мазепу, на кошти якого свого часу було збудовано і реставровано багато обʼєктів лаври», — зазначив засновник Фонду «Рідна країна».

Він повідомив, що проект реставрації Мазепинської вежі обговорювався ще у 2005 році, але далі справа не дійшла. «Тому ми сьогодні хочемо долучити до відновлення Мазепинської вежі якомога більше громадських, політичних діячів, меценатів, щоб вберегти цю памʼятку від руйнування, а потім – створити у цій вежі серйозний музей Івана Мазепи, де можна було би дізнатися не лише про його постать як військового, політичного і державного діяча, а й про його родину, нащадків, про його добрі справи», — зазначив Микола Томенко.

«Отож, хоч і кажуть, що керівники держави можуть тільки для себе заробляти і собі будувати розкішні палаци, але Іван Мазепа, який був багатим чоловіком, жив у камʼяниці з кількох кімнат, але при цьому зміг збудувати українські церкви, мури, фортеці… Очевидно, «багатий» ще не означає, що людина не думає про Україну. Отож, Іван Мазепа є прикладом того, як можна бути і багатим, і розумним, і меценатом, і державним діячем одночасно», — зазначив Микола Томенко.

Після презентації проекту журналістам влаштували екскурсію «мазепинськими» обʼєктами лаври та всередині Мазепинської вежі.

А після того команда Громадського руху «Рідна країна» провела толоку, під час якої було прибрано територію біля вежі.

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути