chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра у Лаврі презентують старожитності Давнього Єгипту

04 травня 2017 о 11:51

5 травня 2017 р. об 11.00 у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику (вул. Лаврська, 9, корп. 25) розпочнеться презентація колекції старожитностей Давнього Єгипту.

Про це повідомляє сайт заповідника.

На початку 2017 року, під час звірки фондів Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, заступник генерального директора, доктор історичних наук Сергій Пивоваров виявив справжню давньоєгипетську мумію.

З’ясувалося, що мумія та ще кілька надзвичайно цікавих експонатів, які зберігаються у фондах, потрапили до Києва на межі ХІХ–ХХ століть. Спершу вони знаходилися у Церковно-археологічному музеї, потім – у Музеї атеїзму, який розташовувався у Києво-Печерський Лаврі.

Колекція старожитностей Давнього Єгипту складається з двох мумій, двох розписаних саркофагів та кількох канопів (грець. Κάνωβος лат. Canopus – поховальних посудин для внутрішніх органів).

 

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути