chrome firefox opera safari iexplorer

Як ідеологи «російського світу» «нейтральний статус» України зробили «конституційним»

12 червня 2017 о 16:23

Останнім часом то  представники «Опоблоку» чи інших проросійських партій на телебаченні, то Медведчук у радіорекламі заговорили ледь не про конституційний обов'язок України бути «постійно нейтральною державою».

Фани "російського світу" твердять про те, що в Конституції є стаття про «нейтральний статус».

Натомість, нагадаю зміст статті 18 Основного Закону: “Зовнішньополітична діяльність України спрямована на забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права”.

Більш підготовлені друзі Росії цитують «Декларацію про державний суверенітет України» та «зобов'язання у майбутньому бути постійно нейтральною державою». Дійсно, у 9 розділі “Зовнішня і внутрішня безпека” читаємо: “Українська РСР урочисто проголошує про свій намір стати у майбутньому постійно нейтральною державою, яка не бере участі у військових блоків...”

Нагадаю, що “Декларація…”, ухвалена 16 липня 1990 року, юридично була документом Української Радянської Соціалістичної Республіки та ніколи не була Актом конституційного характеру незалежної України. В ній міститься багато норм перехідного характеру, наприклад, «гарантування права на збереження громадянства СРСР» тощо.

Отож, спроба знайти правові підстави для ОБОВ'ЯЗКОВОГО затвердження статусу нейтральності для України не витримує критики. Але показово, що прихильники України як складової єдиного російського світу пропагують документи часів УРСР і СРСР.

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути