chrome firefox opera safari iexplorer

«Купальські вечорниці» на Хуторі Савки

Дата події:07 липня 2012 о 17:00
Місце події:6 км від Києва, с. Нові Петрівці, гостинне подвір’я Хутору Савки
Більше про подію:

Купальські вечорниці зацікавлять етно-шанувальників, поціновувачів народного мистецтва та людей широкого світогляду, усіх кому цікаве свято Купала в історичному освітленні.

Купальські вечорниці – це передусім нагода розважитись у колі шанувальників фольклору та власноруч долучитись до вітворення найцікавішого, як нам здається, свята літнього хліборобського циклу.

На вас чекає доброзичлива атмосфера, теплий сільський вечір, вінки з польових квітів, запах свіжоскоженої трави, холодний хлібний квас, співи і хороводи від фольклорного гурту «Володар», незвична екскурсія подвір’ям від пана Савки, традиційні довколохатні роботні селян та творчі майстер-класи.

А також видовищні обряди «Наряджання Івана», «Спалення Марени», «водіння куста» та багацько інших. І на останок – частування козацьким кулішем, чумацькою юшкою «Шарпанкою» та овочево-м’ясними стравами, приготованими прямісінько у польовій печі.

Приходьте з друзями 7 липня на 17:00 та прийміть участь у головному святі літнього циклу – Купала (Івана Купала).

Це вже треті поспіль Купальські вечорниці, славетну череду яких ми розпочали ще в 2010. Цьому передували численні експедиції найглухішими селами Київського та Житомирського Полісся, де ми спілкувалися з певно, що останніми носіями тієї давньої культури, вчилися у них, занотовували, а тепер маємо честь представляти ці обряди вам.

Гостем свята запрошено фольклорний гурт «Володар», який нещодавно представляв Україну на міжнародному етно-фестивалі Skamba Skamba Kankliai 2012, Вільнюс, 24-27 травня.

«Володар» – гурт, що зібрав до купи вісьмох невгамовних ентузіастів-етномузикологів, які досліджуючи народну пісенну творчість провели більше як півсотні етнографічних експедицій. Основа репертуару гурту – календарні пісні, записані учасниками у тих таки науково-дослідних експедиціях у регіонах, де добре збереглася пам’ять архаїчного музичного фольклору – Прип’ятського Полісся (українсько-білоруське пограниччя), східної Волині (Житомирщина), Подніпров’я, Поросся (Київщина) дослідили локальні традиції Полтавщини, Чернігівщини, Черкащини, Підляшшя (Польща).

Ми дуже хочемо аби ви дізналися якомога більше про купальські звичаї, а тому запросили на вечорниці Маргариту Скаженик, керівника «Володара», кандидата наук музичного мистецтва, аби у манері живого спілкування ви відкрили для себе більше нового.

Свято триватиме чотири години і самими танцями ситий не будеш. Ниші кухарі запросять вас скуштувати традиційних поліських страв:

— козацький куліш, приготований на багатті
— чумацька юшка “Шарпанка”
— канапки з салом
— малосолоні огірки
— овочево-м’ясне смаження на шпичках з польової печі
— молоде виноградне вино
— живий хлібний квас

Також на вечорницях ви відвідаєте майстеркласи та побачите презентацію довколохатніх робіт:

— на радість дітлахам відбудеться мелення житнього борошна на столітніх кам’яних жорнах;
— вправна молодь розжарить метал у горні та спробує своїх сил в оновленій хутірській кузні;
— традиційний сінокіс “Коси коса, поки роса” – призабута козацька естетика. Босоніж на лузі, тільки ти і коса у променях західного сонця;
— жіночкам буде цікаво дізнатись про жлухтення (прання) білизни з наступним вибивання прачем на кладці;
— також приготуйтеся пізнати таємниці ткацтва, наші господині покажуть як жительки ХІХ ст. працювали на справжньому ткацькому верстаті, прядці-ковородці, як розчісували конопляну мичку на гребені та прасували рублем на качалці;
— народні майстри проведуть майстер-класи і разом з вами робитимуть глиняні ляльки та ліпитимуть мініатюрні горщики;
— і звичайно ж лише оригінальні сувеніри від майстрів, які ви зможете придбати на згадку;
— щойно зійдуть сутінки — беремося спалювати Марену

Охочих багато, а місць завжди менше. Зареєструйтесь вже зараз, щоб гарантовано потрапити на вечорниці.

Вартість входу та участі у процесі свята (повний обсяг заходів, майстер-класів та страв включено у вартість): 200 грн для дорослих та 150 грн для дітей.

Телефонуйте та бронюйте місця:

(067) 593-11-00 – староста хутору, пан Савка

xutir-savky{петрик}ukr.net

starosta{петрик}xutir-savky.com.ua

* при відправленні листа замініть, будь ласка, {петрик} на @.
Адреса скриньки видозмінена з метою боротьби зі спамом.

Новини Дивитися всі