chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відбудуться «Коралівські вечорниці на Андрія»

11 грудня 2012 о 12:16

12 грудня в Палаці мистецтв відбудуться «Коралівські вечорниці на Андрія», — інтерактивне дійство за участі гурту автентичної музики «Коралі».

Як повідомляють організатори, гості вечора — гурт «Йорий Кльоц», «Марвінок», Грузинське товариство Львова. У програмі заходу – Андріївські ворожіння, обряд «Кусання калити», традиційні народні пісні, танці та забави.

«Коралівські вечорниці завжди відбувають весело з дуже позитивними відгуками. Тож зараз ми хочемо запросити всіх львів’ян і гостей Львова на «Коралівські вечорниці на Андрія», де будемо згадувати українські традиції відзначення цього свята та гарно бавитися», – коментує організатор забав Галина Похилевич.

«Вечорниць раніше проводилося досить багато. Були святкові вечорниці, що проводилися з нагоди якогось свята. Вечорниці на будень проводилися весь час, адже вечорниці були не лише для відпочинку, але й для праці, де дівчата й хлопці здобували якихось вмінь, які їм були необхідні – прясти, шити, вишивати, в’язати. Тому і ми запланували Андріївські вечорниці – гадання, кусання калити, забави», – говорить учасниця гурту «Коралі» Лариса Лукашенко.

Захід розпочнеться о 18:00. Вхід безкоштовний.

Гурт автентичної музики «Коралі» був заснований у 2001 році у Львові. Мета створення – відродити та продовжити народну музичну традицію, оживити старовинні мелодії, більшість яких записані самими учасницями гурту у багатьох фольклорно-етнографічних експедиціях.

Джерело: ZAXID.NET
Розділи: Некатегоризовано

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути