Мета акції — привернути увагу до традиційного українського свята Івана Купала, до збереження святкових та ремісничих традицій українців, обрядових пісень і танців, повернення літературної та публіцистичної спадщини М.В.Гоголя в український літературний контекст, почати підготовку до святкування 200-річчя великого письменника.
«ЕтноЛіто» приурочене до свята Івана Купала, бо у цій географічній зоні збереглися давні традиції відзначати це свято. І досі у нас є можливість побачити фольклорно-етнографічне купальське дійство, котре залишилося не лише в пам’яті, а й у реальності. Гоголь — письменник не просто описав цілу систему святкувань, але й найбільше популяризував етнічні «фішки», які пов'язані з українськими традиціями в широкому розумінні. Ми намагаємось пов'язати ці дві речі.
У програмі заходів: відвідування Музею Гоголя та Спасо-Преображенської церкви у с. Великі Сорочинці; відвідування Бузкового гаю, Свято-Миколаївської церкви, усипальниці родини Кочубеїв, Тріумфальної арки у с. Диканька; відвідування Заповідника-музею М.В. Гоголя у с. Гоголеве, вистава-ярмарок народних майстрів, святкове купальське дійство.
(1904, с. Первомайське Черкаської області - 1991) - український актор театру та кіно. Грав у фільмах "Є такий хлопець" (Костромін), "Вершники" (Іван Половець), "Земля" (Хома), "Іван" (Іван).