chrome firefox opera safari iexplorer

Іржавецький музей-садиба Левка Ревуцького

  • Чернігівська область, Ічнянський р-н, с. Іржавець, вул. Космічна, 28
  • 0679654871
  • з 10. 00 до 18. 00, без перерви. Вихідні – понеділок, вівторок
  • для дорослих - 2 грн., для студентів і дітей – 1грн., екскурсії – 20 грн. Безкоштовно відвідують музей: учасники Великої Вітчизняної війни, інваліди, військовослужбовці термінової служби, пенсіонери, художники. Дні відкритих дверей: 18 травня, 24 серпня
Варто побачити: старовинні меблі, музичні інструменти, посуд, фото, предмети побуту середини 19 століття, картину Платонова "Жебрачка Ася", образ Ісуса Христа (друга половина 19 століття), напільний годинник з боєм.
Про музей:

До 100-річчя з дня народження Левка Миколайовича Ревуцького 15 липня 1989 року в с.Іржавці був відкритий музей-садиба Л.М. Ревуцького, в якій пройшли дитячі та юнацькі роки видатного композитора і педагога. 

Садибу Ревуцьких свого часу часто відвідували видатні особи: письменник Л.М. Толстой, композитор М.В. Лисенко, художник М.М. Ге, актриса Г. Затиркевич-Карпинська, композитори П. Майборода, В. Кирейко, А. Коломієць – учні Левка Миколайовича Ревуцького та багато інших видатних особистостей. 

У фондах музею налічується більше 1000 експонатів. Це особисті речі сім’ї Ревуцьких: музичні інструменти, оригінали і копії документів, фотографії, музичні записи, книги, меблі, подарункові речі, рукописи нот, посуд та ін. Речі розміщені у семи кімнатах. У робочому кабінеті на стіні – портрет великого Кобзаря (художника Ф.С. Красицького, 1906 рік). Портрет надихав Левка Миколайовича на творчість у далекому 1923 році, коли той писав симфонічну поему «Хустина» на вірші Т.Г. Шевченка «У неділю не гуляла».

Багатий експонатами музей-садиба дає багато інформації про життя, творчість та громадську діяльність Л.М. Ревуцького. Він вводить у світ композитора, де панує музика, творчість, слава, а кожен стенд розповідає нам про великого Майстра Музики.

На території садиби щороку проводиться обласний фольклорний дитячий конкурс «Сонечко», яке стало справжнім парадом юних талантів, святом радості і краси.  

16 грудня

Інші дати
День пам’яті Івана Федорова
(? 1510 – 1583) – засновника книгодрукування в Україні. У Львові в 1574 році надрукував нове видання «Апостола» та перший східнослов’янський «Буквар» з власними післямовами, в Острозі – першу повну слов»янську Біблію (Острозька біблія) (1581).
Розгорнути
Народився Андрій Стечинський
(1849, с.Хрінів Львівської обл. - 1896) - український актор, режисер і драматург. Автор драм "Міщанка", "Чорний Матвій", комедії "Псотниця". Ролі: Макогоненко ("Наталка Полтавка"), Стецько ("Сватання на Гончарівці").
Ти - весь у слові, як у сповиткові, З колиски до калини при горбі... І вже коли ти похитнувсь у слові, Вважай, що похитнувся у собі. (Борис Олійник)
Розгорнути

Новини Дивитися всі