chrome firefox opera safari iexplorer

Кобеляцький музей літератури і мистецтва

  • Полтавська область, м. Кобеляки, вул. Шевченка, 14
  • (0243) 3-40-10
  • з 8 до 17 години
  • для дітей – 1 грн.; для дорослих – 2 грн.; екскурсійне обслуговування – 6 грн.
Варто побачити: портрети відомих художників та літераторів, їх доробки.
Про музей:

Кобеляцький край надзвичайно багатий на природу, що сприяла появі видатних людей, які внесли значний вклад у розвиток культури України та у світову культуру. 

Музей літератури і мистецтва у м. Кобеляках працює з 10 лютого 1982 року. Організатором музею був учитель-краєзнавець Олексій Іванович Кулик.

Основною діяльністю музею є робота з відвідувачами, проведення екскурсій, семінарів вчителів шкіл району з образотворчого мистецтва, літератури, історії. Музей став методичним центром для студентської і учнівської молоді з питань правознавс¬тва, історії, географії, економіки та інших напрямків знань. Діє об'єднання літераторів «Ворскла».

За тематикою матеріали подані за розділами: історичний, літературний та мистецький.

В експозиції музею висвітлюються матеріали про видатних особистостей Кобеляччини: народну ар¬тистку СРСР, бандуристку, лауреата премії імені Т.Г.Шевченка Гриценко Т.О., скульптора Лоїка С.А., поета Усенка П.М., письменників Загребельного П.А., Гончара О.Т., поетеси Овдієнко Л.М.; художників Левицького Д.Г., Петрицького А.Г., Лося І.Г.; українського фі¬лософа-просвітителя Ковельського Я.П., поета, автора відомої поеми «Душенька» Богдановича І.Ф., академіка Петербурзької академії наук Остроградського М.В., відомого українсько¬го вченого у галузі технічної кібернетики Івахненка О.Г. та інших.

Культурний внесок у розвиток кобеляцького краю внесли гру¬зинські поселенці, які емігрували на початку XVIII ст. від нападів турецьких і персидських завойовників. У Біликах жили князі Жевахов, Гіреєв, Маквелов, дворяни Кахов і Мурзинов. У Кобеляках і Кишеньках проживали Баратови, в Сокільці – Чалаєв та інші.

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути